w ,

1200 plus dla osób, które straciły pracę? Nowa obietnica Andrzeja Dudy

1200 plus to nowy pomysł prezydenta Andrzeja Dudy. Jego zdaniem trzeba też podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1,3 tys. zł. To jednak nie koniec pomysłów.

1200 plus andrzej duda świadczenie zasiłek dla bezrobotnych
Fot. YouTube

1200 plus to nowy pomysł prezydenta Andrzeja Dudy. Jego zdaniem trzeba też podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1,3 tys. zł. To jednak nie koniec pomysłów.

1200 plus – nowe świadczenie, ale dla kogo?

Trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii – 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące – zapowiedział podczas ostatniej konwencji wyborczej prezydent Andrzej Duda. Czy to zapowiedź nowego programu 1200 plus?

O co jednak chodzi z 1200 plus? Jak twierdzi Andrzej Duda, powinien zostać przyznany dodatek solidarnościowy w takiej właśnie wysokości. Środki przeznaczone mają być dla każdego bezrobotnego, który stracił w okresie epidemii pracę

Wierzę w to, że trzy miesiące to ten okres, kiedy będziemy mieli wahnięcie, przez które źródła dochodu mogą być zaburzone – stwierdził prezydent.

Co dalej z 500 plus? Czy 500 plus będzie odbierane?

Prezydent Andrzej Duda stanowczą stwierdził też, że nie pozwoli na to, żeby państwo polskie wycofało się z programu 500 plus. Ponadto dodał, że emeryci nadal będą dostawać 13 emeryturę jak do tej pory.

Dziś, w dobie wielu niepokojów, kiedy mówimy o bezpieczeństwie, także tym materialnym, ten program dla ludzi wychowujących dzieci stanowi fundament. Nigdy, jako prezydent RP, nie pozwolę na to, aby ktoś państwu odebrał te pieniądze. To dziś sprawa fundamentalna, także honoru polskiego państwa i honoru polskich władz, ja w tych kategoriach to postrzegam – stanowczo stwierdziła głowa państwa.

Zasiłek dla bezrobotnych – będzie podwyżka?

Zasiłek dla bezrobotnych zdaniem Andrzeja Dudy powinien wynosić 1,3 tys. zł.

Chciałbym, abyśmy wszyscy pamiętali – jeszcze półtora miesiąca temu dynamicznie się rozwijaliśmy. Nawet jeśli ktoś powie: przez ten kryzys jesteśmy na kolanach, to ja mówię – spokojnie, wstaniemy z tych kolan – powiedział odważnie prezydent.

Jestem dumny z tego, że byłem częścią władz, które wprowadziła rozwiązania w postaci wzrostu emerytur i rent oraz w postaci trzynastej emerytury – mówił podczas konwencji wyborczej prezydent Andrzej Duda.

Jak stwierdziła głowa państwa, wszyscy Polacy byli okradani z podatku VAT, ale rządowi Jarosława Kaczyńskiego udało się ten proceder w pewnym stopniu zatrzymać. Duda wyjaśnił, że m.in. za te pieniądze państwo może dalej finansować wszystkie wprowadzone programy społeczne.

Źródło: YouTube, Bankier.pl

500 plus na psa i kota

Schroniska dla zwierząt oblężone? Niespodziewany efekt epidemii

łukasz szumowski o liczbie zakażonych epidemia koronawirus

Łukasz Szumowski wyjawił prawdę o epidemii. Te liczby budzą niepokój