w

Macie konto w tym banku? Szykuje się duże ułatwienie dla klientów

mBank w Huawei AppGallery to pierwsza polska instytucja finansowa, która znajdzie się w bibliotece aplikacji chińskiej marki.

mBank w Huawei AppGallery

mBank wkracza do świata, w którym nie było jeszcze żadnego polskiego banku. Jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce zamieści bowiem swoją aplikację w Huawei AppGallery, autorskiej bibliotece z aplikacjami Huawei.

mBank w Huawei AppGallery

Rozpoczęliśmy prace nad wprowadzeniem aplikacji mBank do Huawei AppGallery. Wkrótce będzie ona dostępna dla naszych użytkowników korzystających zarówno z urządzeń opartych na Google Mobile Services, jak i Huawei Mobile Services. Jest to kwestia kilku najbliższych miesięcy. Pojawienie się na naszej platformie tak ważnego gracza rynku bankowego, jakim jest mBank, to ważny punkt w rozwoju ekosystemu Huawei„. Tak o zdarzeniu wypowiedział się Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

mBank w Huawei AppGallery

mBank to ikona mobilności. Aż czterech na pięciu aktywnych klientów korzysta z naszego banku w smartfonie. To wyjątkowa grupa, chętnie korzystająca z nowych technologii, w tym ze smartfonów Huawei. Użytkownicy tej marki to ok 20 proc. wszystkich klientów z aplikacją banku. Dlatego pracujemy nad tym, aby zapewnić im wygodny dostęp do bankowości mobilnej. Nie tylko dzisiaj, ale i w przyszłości, z wykorzystaniem nowych rozwiązań firmy„. Tak z kolei sytuację skomentował Robert Piotr Hibner, dyrektor departamentu kanałów elektronicznych w mBanku.

mBank w Huawei AppGallery

Aplikacja mBanku będzie pierwszą polską aplikacją bankową w sklepie Huawei AppGallery, w którym w tej chwili znajduje się już ponad 900 polskich aplikacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

Telefony Huawei cieszą się w Polsce dużą popularnością, więc nie mamy wątpliwości, że to duże ułatwienie dla tysięcy Polaków.

Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład w której wchodzą też takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

źródło: mBank

janusz korwin-mikke #hot16challenge

Janusz Korwin-Mikke rapuje z pistoletem i maczetą. Sprawa już w prokuraturze

twarz klary lewandowskiej robert lewandowski

Twarz Klary Lewandowskiej. Jak wygląda córka Lewandowskich?