w

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Janusz Korwin-Mikke rapuje z pistoletem i maczetą. Sprawa już w prokuraturze

Janusz Korwin-Mikke widziany był z bronią – pistoletem i maczetą – na ulicy. Polityk zaskoczył wszystkich, a internautom opadły szczęki. Polityk wziął udział w #hot16challenge. Co to takiego?

janusz korwin-mikke #hot16challenge
Fot. YouTube / NPTV

Janusz Korwin-Mikke widziany był z bronią – pistoletem i maczetą – na ulicy. Polityk zaskoczył wszystkich, a internautom opadły szczęki. Polityk wziął udział w #hot16challenge. Co to takiego?

Janusz Korwin-Mikke hot16challenge

Akcja #hot16challenge bije obecnie rekordy popularności w całym internecie. Oprócz rodzimych gwiazd sceny muzycznej wzięły już w niej udział osoby, które z rapem i hop-hopem niewiele miały do czynienia lub go po prostu nie lubią. W weekend wieczorem z tym nietypowym wyzwaniem zmierzył się znany i kontrowersyjny polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke

POLECAMY:
Odwołają prezydenta Wrocławia? Konfederacja chce referendum

Do tej pory udział w akcji wzięli już między innymi MATA, Taco Hemingway, Szpaku, piosenkarz Dawid Podsiadło i raper Fisz. Jak widać, akcja #hot16challenge jest bardzo popularna, skoro udział brały w niej gwiazdy takiego formatu.

burbonik google news

Korwin-Mikke rapuje. Co to jest hot16challenge i na czym polega? Duda rap

Temat jest prosty. Akcja #hot16challenge polega na odpowiednim ułożeniu i opublikowaniu swojej wersji 16 wersów piosenki. Uczestnicy mają nagrać piosenkę i w niej zachęcić do wzięcia udziału w internetowej zbiórce pieniędzy na cel charytatywny. Jaki to cel?

Chodzi o pomoc polskiej służbie zdrowia, która w czasie epidemii koronawirusa zmaga się z niedoborami. Było warto, bo do tej pory zebrano już podobno ponad milion złotych.

Janusz Korwin-Mikke hot16challenge – Korwin rapuje YouTube ZOBACZ NAGRANIE

Zebrana kwota na pewno będzie dużo wyższa. Wyzwanie podejmują kolejne popularne osoby i coraz rzadziej są to muzycy. Kilka dni temu swoje 16 wersów zamieścił znany prawnik prof. Marcin Matczak, a nawet Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski niemal pewny: „PiS będzie rządzić tylko pół kadencji”

Wyzwanie podjął również Janusz Korwin-Mikke, czyli jeden z szefów Konfederacji (kiedyś polityk Unii Polityki Realnej). Postawił się mocno wyróżnić, bo biegał po ulicy z maczetą i pistoletem. Warto dodać, że w akcji chodzi też o nominowanie kolejnych osób do stworzenia nagrania.

Janusz Korwin-Mikke nominował kolegów ze swojej formacji, dlatego niebawem można spodziewać się kolejnych piosenek w wykonaniu między innymi Grzegorza Brauna.

Sprawa Korwin Challenge trafiła do prokuratury

Jak poinformowało Stowarzyszenie Akcja Socjalistyczna, jej członkowie złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Korwin-Mikkego w powyższym klipie.

Janusz Korwin-Mikke zdaniem działaczy stowarzyszenia nawołuje do „poszatkowania socjalistów”, wypowiada słowa takie jak: „dla ojczyzny ratowania zamiast rzucać się przez morze trzeba wziąć takiego drania, uciąć jaja albo gorzej” oraz by nie było wątpliwości, co znaczy to gorzej, „więc pieprzeni socjaliści muszą wisieć zamiast liści”.

Klip przedstawia mimo wszystko posła na Sejm RP, przedstawiciela narodu, który pozuje z maczetą i oddaje strzały z broni palnej. Na stronie Akcji Socjalistycznej czytamy:

Posłom prawicy chcącym mordować socjalistów przypominamy, że kiedy Narodowa Demokracja siedziała w Dumie popierając carat, to właśnie socjaliści z PPS walczyli o niepodległą Rzeczpospolitą dla wszystkich, bez względu na wyznanie, pochodzenie czy płeć.

Duda rapuje. Prezydent wziął udział w hot16challenge2

Prezydent Andrzej Duda również dołączył do grona osób, które wzięły udział w głośnej akcji #hot16challenge2. Wyzwanie rzucił mu raper Solar. Cała akcja ma na celu zebranie pieniędzy na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z epidemią koronawirusa.

Andrzej Duda hot16challenge2 YouTube

Źródło: YouTube, Onet.pl, akcjasocjalistyczna.pl

Zobacz także:

głodowe emerytury stażowe andrzej duda niskie świadczenia zus

Głodowe emerytury. Najniższe świadczenie w Polsce wynosi… 2 grosze!

mBank w Huawei AppGallery

Macie konto w tym banku? Szykuje się duże ułatwienie dla klientów