w

Smutna wiadomość. Gwiazda serialu TVP2 nie żyje

Znany z wielu popularnych polskich seriali aktor filmowy i teatralny odszedł w wieku 79 lat. Informację potwierdziła jego córka.

jerzy łapiński nie żyje

Bardzo smutna wiadomość dla wszystkich fanów polskich seriali. Nie żyje Jerzy Łapiński, znany polski aktor. Największą sławę przyniosła mu rola w „Złotopolskich”.

O śmierci za pośrednictwem Facebooka poinformowała jego córka Agnieszka. Informacja jest więc prawdziwa, bowiem pochodzi z najbardziej wiarygodnego źródła. Przyczyna śmierci dotąd nie jest znana.
„żegnaj Tato…….” – krótko, ale niezwykle przejmująco napisała Agnieszka Gaździńska Łapińska.

Kim był Jerzy Łapiński?

Łapiński urodził się w 1940 roku w Lublinie. Był synem aktorskiego małżeństwa – Stanisława i Krystyny Łapińskich. Karierę z teatrem i aktorstwem rozpoczął w wieku 20 lat, kiedy zadebiutował w „Szatanie z 7-ej klasy”.

W 1963 roku ukończył wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zaraz potem zadebiutował na deskach Teatru Ziemi Łódzkiej, w którym pracował przez trzy lata.

żegnaj Tato…….

Opublikowany przez Agnieszkę Gaździńską Łapińską Czwartek, 14 maja 2020

 

W swojej karierze pracował także w teatrach z Jeleniej Góry, Kalisza czy Gdańska, gdzie spędził aż 30 lat. Od 1997 r. związany był z Teatrem Narodowym w Warszawie.

Z jakich produkcji znany jest Łapiński?

Polacy znają go głównie z ról w najpopularniejszych serialach. To przede wszystkim „Złotopolscy”, ale także „Na dobre i na złe”, „Miodowe lata”, „13 posterunek” czy „Ojciec Mateusz”.

Aktor występował także w niszowych filmach, z którym najpopularniejszy jest „Job, czyli ostatnia szara komórka”.

Ostatnim przedstawieniem z udziałem Jerzego Łapińskiego było „Jak być kochaną” w reżyserii Leny Frankiewicz, które miało premierę w zeszłym roku. .

Zobacz także:

iwona wegrowska koronawirus strach epidemia media

Iwona Węgrowska w strachu. Mówi wprost: „To spadło na nas jak bomba”

fryzjerzy podczas koronawirusa

Fryzjerzy zawołają dużo więcej za usługi? Fatalne prognozy dla branży