w ,

Iwona Węgrowska w strachu. Mówi wprost: „To spadło na nas jak bomba”

Iwona Węgrowska przyznaje, że kompletnie nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Lęk i niepokój, jaki odczuwa wokalistka, potęgowany jest – jak twierdzi – przez media.

iwona wegrowska koronawirus strach epidemia media
Fot. Newseria

Iwona Węgrowska przyznaje, że kompletnie nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Lęk i niepokój, jaki odczuwa wokalistka, potęgowany jest przez media. Co ma na myśli gwiazda?

„Media nas bombardują sprzecznymi informacjami”

Zdaniem wokalistka media w Polsce bombardują obywateli często sprzecznymi informacjami, przez co nikt nie jest w stanie dokonać ich selekcji ani weryfikacji. Iwona Węgrowska przejęła się tym tak mocno, że musiała o pomoc poprosić znajomych lekarzy i zasięgnąć opinii.

Iwona Węgrowska nie ukrywa, że ostatnie tygodnie to były jedne z najbardziej koszmarnych dni w jej życiu. Zagrożenie związane z koronawirusem spadło na nią jak grom z jasnego nieba!

– Chciałabym, żeby minęła ta atmosfera paniki, tych gróźb i zakazów, bo to, co się stało w mediach, jak to wszystko nagłośniły, to było jeszcze bardziej przerażające. Poczułam się, jakby była jakaś wojna światowa, której nigdy nie przeżyłam. I nagle mówię: Boże święty, jestem w takim miejscu, gdzie chyba spadła na nas jakaś bomba i walczymy z czymś, co jest niewidzialne i nie wiadomo, kiedy nas zaatakuje. I naprawdę bardzo się bałam i wciąż boję – mówi Iwona Węgrowska.

„Bardzo się bałam i wciąż boję”

Wokalistka uważa, że w obecnej sytuacji nic nie było i nie jest na 100% pewne. Radzi, by stosować się do zaleceń epidemiologicznych, zachować środki ostrożności i przede wszystkim dbać o rodzinę.

POLECAMY:
Gwiazda poinformowała o ciąży... w teledysku. Fani oszaleli

– Powoli zaczynam się przyzwyczajać do tej domowej rzeczywistości. Zresztą wszyscy musimy, bo nie jest łatwo żyć z czymś, na co w ogóle nie mamy wpływu, nie mamy jak temu zaradzić, bo na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze szczepionki. Nie wiem też, czy będę się szczepić, bo słyszałam różne rzeczy na ten temat. Trzeba się nauczyć z tym żyć, bo ten wirus będzie nam chyba towarzyszył do końca życia – mówi.

Iwona Węgrowska: „Staram się na własną rękę szukać informacji”

Węgrowska tłumaczy, że od kilku tygodni stara się na własną rękę zdobyć jak najwięcej informacji na temat koronawirusa. Pyta znajomych specjalistów i czyta wiele fachowych artykułów.

– Mam bardzo wielu przyjaciół lekarzy, którzy mi mniej więcej wytłumaczyli, na czym to wszystko polega i jak to wygląda. Wcześniej każdy sobie bimbał, tylko jak potem zaczęli nagłaśniać to, w jaki sposób ludzie umierają, jak częste są te zgony i jak ciężko ludzie to znoszą, to było nieprawdopodobne. I powiem tylko tyle, że jest czego się bać. I dlatego ja bardzo się boję – mówi.

Piosenkarka nie lekceważy więc zaleceń epidemiologicznych. Dba o siebie, o swoich bliskich, unika dużych skupisk, a zakupy robi w niewielkich osiedlowych sklepach, tak, by ograniczyć kontakty z obcymi ludźmi.

POLECAMY:
Celebryci tracą pracę przez koronawirusa. "Trzeba pomyśleć o innych sposobach zarabiania"

– Wzięłam sobie to do serca i póki nie będę musiała wychodzić, to nie wychodzę. W domu z całą moją rodziną ustaliłam, że np. będzie bezpiecznie, jak tylko ja będę robić zakupy. Nie będę narażać mojej mamy, która jest w grupie ryzyka, ani mojej córki. Maciek też niepotrzebnie nie musi po nie wychodzić. Robię je bezpiecznie, w mniejszych sklepach, żeby nie stać w kolejkach. Od początku pandemii nie robiłam też dużych zakupów. Nie zabezpieczałam się jak większość ludzi, bo uważałam, że to jest po prostu głupota. Teraz wszystko leży im w domach i wyrzucają chleby do śmietników. Absolutnie nie mogę się z tym zgodzić – mówi Iwona Węgrowska.

Bardzo wierząca katoliczka

Celebrytka świadoma jest tego, że potrzeba wiele czasu, by sytuacja wróciła do normalności.

– Jestem bardzo wierzącą katoliczką, więc jak były święta, to oglądałam wszystkie msze przed telewizorem. Zachowywaliśmy się tak, jakbyśmy byli po prostu w kościele. To było nam potrzebne jako ludziom wierzącym. Moja mama też sobie nie wyobraża życia bez kościoła, więc ta msza jest. Wiara jest mi bardzo potrzebna – dodaje wokalistka.

jasnowidz jackowski kacperek 2020 wizje rutkowski

Jasnowidz Jackowski dostał oficjalne pismo od detektywa Rutkowskiego. Zaskakująca treść!

jerzy łapiński nie żyje

Smutna wiadomość. Gwiazda serialu TVP2 nie żyje