w

Małgorzata Kidawa-Błońska do wymiany? Jej startu chce dziś tylko PiS

Małgorzata Kidawa-Błońska zaczyna być problemem dla największej partii opozycyjnej. Część posłów PO coraz śmielej sugeruje konieczność wymiany kandydatki na prezydenta.

małgorzata kidawa błońska do wymiany zmiana kandydata wybory prezydenckie trzaskowski tusk
Fot. YouTube / Radio ZET

Małgorzata Kidawa-Błońska zaczyna być problemem dla największej partii opozycyjnej. Część posłów PO coraz śmielej sugeruje konieczność wymiany kandydatki na prezydenta. Ona nie zamierza się wycofać, z czego PiS ma powód do radości.

Małgorzata Kidawa-Błońska jak gorący kartofel

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak byłem gościem Radia Plus, gdzie pytany był między innymi o kandydatkę PO na prezydenta. Jego słowa są dość zaskakujące

POLECAMY:
Andrzej Duda zwycięży? Tak uważa 3 na 4 obywateli. Kidawa bez szans?

Od samego początku toczy się dyskusja o naszej kandydatce i to nie jest dobra sytuacja. Ona musi powiedzieć, jaki ma plan i myślę, że to jest horyzont najbliższych dni. Jesteśmy w trudnej sytuacji z tą kandydaturą. Ja tego nie ukrywam – powiedział Siemoniak.

Ta kontrowersyjna i nie do końca lojalna wypowiedź zaczęła żyć własnym życiem w szeregach partii. Osoby komentujące naszą politykę (redaktorzy, publicyści) szczere słowa Tomasza Siemoniaka traktują już jedynie jako prawdziwy obraz sytuacji w Platformie Obywatelskiej.

Wybory 2020. Żadna kampania nie uratuje Kidawy. Kidawa memy

Tego już chyba nikt nie ukrywa. Małgorzata Kidawa-Błońska jest dla swojej partii kłopotem. Owszem, może i Koalicja Obywatelska odnotowała lekki wzrost w sondażach. Jednak nie ma to nic wspólnego z poparciem kandydatki, które wręcz zalicza dno dna.

Choćby nie wiadomo ile pieniędzy włożyć w kampanię, tej  kandydatury już chyba nic nie uratuje. Małgorzata Kidawa-Błońska ma aktualnie poparcie gorsze od wszystkich liczących się w tych wyborach kandydatów.

POLECAMY:
Duda jak ksiądz, Kidawa sztuczna. Ekspert szczerze o kandydatach na prezydenta

Dlaczego tak jest? Kidawa żyje od wpadki do wpadki, wydaje się nie mieć zupełnie charyzmy, jest kandydatką dość chaotyczną. Jej strategia na kampanię? Kompletnie niezrozumiała i bez pomysłu. Warto jednak pamiętać, że nie ona sama stoi za tą porażką, a jest to wina jedynie decyzja kierownictwa sztabu wyborczego.

Na kłopoty Trzaskowski?

W tej chwili nie wiadomo już, co jest większym kłopotem dla PO. To, że kandydatka jest po prostu kiepska, czy to, że nie ma zamiaru się wycofywać z batalii o fotel głowy państwa. Kto na tym korzysta? Oczywiście PiS, który jest całkowicie świadomy wpadek i problemów opozycji i świetnie to wykorzystuje. Swojego zawodu nie ukrywa już też elektorat PO.

POLECAMY:
Kompromitująca wpadka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przyłapano ją na...

To kolejne wybory, które prawdopodobnie zakończą się klęską Platformy Obywatelskiej. Partia ma związane ręce, a dobrego wyjścia z tej sytuacji nadal brak.

Nieoficjalnie pojawiły się też informacje, że sprawę może uratować już tylko Donald Tusk lub Rafał Trzaskowski. Drugi z wymienionych powiedział już jednak, że interesuje go obecnie tylko i wyłącznie Warszawa.

Źródło: Twitter, WP, wPolityce.pl

misiewicz

Bartłomiej Misiewicz dramatycznie schudł. Co się stało?

jasnowidz jackowski kacperek 2020 wizje rutkowski

Jasnowidz Jackowski dostał oficjalne pismo od detektywa Rutkowskiego. Zaskakująca treść!