w

Jarosław Kaczyński myśli o emeryturze. Kto go zastąpi na fotelu prezesa?

Jarosław Kaczyński coraz śmielej rozważa przejście na emeryturę i odejście z polityki. Trwają narady dotyczące ewentualnego następcy.

jarosław kaczyński emerytura odchodzi z polityki
Za prezesem PiS ciągną się dawne sprawy, które mogą go finansowo zaboleć. Co teraz zrobi? Fot. YouTube / screen

Jarosław Kaczyński coraz śmielej rozważa przejście na emeryturę i odejście z polityki. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości kilka dni temu odbyła się wielka narada, w trakcie której ruszyła giełda nazwisk następców prezesa.

Jarosław Kaczyński kończy karierę?

Czołowi przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości wraz z szefami lokalnych struktur partyjnych spotkali się na naradzie w siedzibie przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Przewodnim tematem spotkania były zbliżające się wybory prezydenckie oraz wybór władz partii. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, jeszcze w tym roku ma odbyć się wielki kongres PiSu.

Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS zjazdami okręgowymi, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres – przekazał oficjalnie poseł PiS Krzysztof Sobolewski na Twitterze.

Kaczyński: „Ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja”

Oficjalnie o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z polityki raczej się nie mówi. Nie ulega jednak wątpliwości, że takie pomysły się w jego głowie pojawiają. Swoją potencjalną rezygnację ze stanowiska prezes Prawa i Sprawiedliwości wzmiankował już w 2019 r.

Wierzę, że uzyskamy dla naszego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu – bo ja już swoje lata mam, dlatego to pewnie nie będę ja – będzie mógł powiedzieć: „kolejny raz dotrzymaliśmy słowa – mówił Jarosław Kaczyński cytowany przez portal „Tygodnika Solidarność”.

Kto ma szansę na fotel prezesa PiS?

Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”, największe szanse na zostanie prezesem partii ma Mateusz Morawiecki (36 proc.) i Andrzej Duda (27 proc.).

Kolejne miejsca zajęli: była premier Beata Szydło (18 proc.), Joachim Brudziński (10 proc.) oraz Mariusz Błaszczak (9 proc.).

Źródło: 300polityka

gospodarka odmrażanie etapy budżet państwa katastrofa

Gospodarka musi odmrozić się do 1 lipca. „Polsce grozi nieodwracalna katastrofa”

IdealneUpominki.pl dzień matki dzień ojca jaki prezent kupić życzenia na dzień matki

Dzień Matki i Dzień Ojca. Jak podziękować rodzicom, czyli jaki prezent kupić?