w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ

Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Ujawniono nazwisko kandydata PiS na prezydenta

Choć do wyborów prezydenckich jeszcze długo, kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości już ma swojego kandydata. Jego nazwisko ujawnił były minister spraw zagranicznych.

kandydat pis na prezydenta 2025 wybory prezydenckie 2025 szydło
Fot. Marcin Białek - Praca własna (CC BY-SA 3.0)

Wybory prezydencie odbędą się dopiero w 2025 roku, ale partia rządząca ma już swojego kandydata, ktore wystawi po Andrzeju Dudzie. Zgodnie z zapisami konstytucji urzędujący prezydent nie może startować trzeci raz pod rząd.

Kto po Andrzeju Dudzie? PiS ma już kandydata na wybory w 2025 roku

Nazwisko kandydata PiS na prezydenta w wyborach, które odbędą się dopiero za nieco ponad 3 lata, ujawnił europoseł i były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Był o to pytany przez dziennikarzy stacji radiowej RMF FM, choć udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące wielu innych kwestii.

Przede wszystkim Waszczykowski jest pełen obaw o to, co robi polska opozycja. Jego zdaniem żongluje ona fake newsami i kłamie w oczy Polakom. W dodatku politycy przeciwni PiS szkalują dobre imię naszego kraju na arenie międzynarodowej. Dlatego też jest potrzebny ktoś, kto po Andrzeju Dudzie ma stać na straży naszych interesów.

Jak twierdzi były szef MSZ, kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości właściwie ma też już pewnego kandydata, którego wystawi w wyborach prezydenckich w 2025 roku. Ma on zapewnić ciągłość władzy i utrzymanie wprowadzonych przez PiS od 2015 r. programów i rozwiązań.

Kobieta prezydentem RP? PiS chce spróbować

Najbliżej walki o tę posadę jest Beata Szydło. Z różnych powodów jest bardzo popularnym politykiem. Pamiętajmy, że wyborach europarlamentarnych zdobyła ponad pół miliona głosów. To był rekord w skali Europy. Na pewno jest w wąskiej kadrze kandydatów – ocenił Witold Waszczykowski, europoseł PiS.

Polityk skomentował też coraz częściej pojawiające się w mediach doniesienia na temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego z polityki. Jednoznacznej odpowiedzi dziennikarze RMF FM nie uzyskali, ale wiele wskazuje na to, że prezes chce się pożegnać z polityką za około 3 lata.

– Kiedyś byłem świadkiem rozmowy, kiedy prezes wspominał, że będzie to wiek kardynalski, a to jest 75 lat – ujawnił Waszczykowski. O tym, że Kaczyński powoli zmierza do przekazania pałeczki komuś młodszemu od siebie, mówi się nie od dziś. Najczęściej w tym kontekście mówi się o urzędującym premierze Mateuszu Morawieckim.

Źródło: RMF FM

senator pis cba mleczarnia białystok

Senator PiS zatrzymany przez CBA. Lista jego grzechów jest bardzo długa

tadeusz rydzyk lux veritatis oko press dotacja fundusz sprawiedliwości

Ojciec Rydzyk zrobił coś, co się PiS-owi nie spodoba. Nagranie szybko usunięto