w

Tragiczne wydarzenia. Otruto chronione ptaki, w tym orła bielika

Niesamowite i bardzo smutne wydarzenia w Wielkopolsce. Pod Krotoszynem znaleziono 9 martwych zwierząt. To otrute ptaki.

otrute ptaki bielik
Fot. YouTube / Cezary Krauze

Tragiczne znalezisko na polu w Wielowsi niedaleko Krotoszyna. Jak poinformował lokalny serwis krotoszynska.pl, znaleziono tam aż 9 martwych ptaków. Najprawdopodobniej zostały otrute. 

Otrute ptaki pod Krotoszynem

Ptaki zostały najprawdopodobniej otrute, leżały w odległości kilkunastu metrów od siebie. W pobliżu znajdowało się rozrzucone mięso – poinformowali serwis przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krotoszynie.

Na miejscu znaleziono sześć martwych kruków, ale także dwa błotniaki oraz bielika. Dla członków towarzystwa to z pewnością musiało być niesamowite i bardzo dramatyczne odkrycie.

Wszystkie otrute ptaki są pod ochroną

Wszystkie z otrutych ptaków znajdują się pod ochroną. Co więcej, bielik znajduje się na liście czerwonej księgi zwierząt w Polsce. Najkrócej mówiąc, to rejestr zagrożonych gatunków zwierząt w naszym kraju.

Jak można przeczytać w serwisie ptaki.pl, księga zawiera oczywiście listę ginących gatunków zwierząt z dokładnym ich opisem i mapami rozmieszczenia. Określa także stopień zagrożenia poszczególnych gatunków, rzadkość ich występowania oraz stosowane i proponowane sposoby ochrony.

Nie wiadomo czy ptaki były bezpośrednim celem sprawcy otrucia, jednak jest to rażące przestępstwo przeciwko środowisku podlegające karze więzienia – wskazują przedstawiciele Towarzystwa Opieki Nad z Zwierzętami w Krotoszynie.

Policja zajmuje się sprawą

O zdarzeniu została oczywiście poinformowana policja. Tak zwierzęta, jak i mięso zabezpieczono do badań toksykologicznych. Tak naprawdę sekcja zwłok wyjaśni, czy zostały otrute.

Od pracownika TOZ przyjęliśmy zawiadomienie o popełnionym przestępstwie – wskazuje zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji – można przeczytać na krotoszynska.pl.

Martwe ptaki i mięso zostaną wysłane do Instytutu Patomorfologii i Weterynarii Sądowej we Wrocławiu w celu przeprowadzenia badań i wykonania sekcji.

urząd skarbowy abonament rtv blokada kont emerytów

Urząd Skarbowy blokuje konta emerytom? Seniorzy bez środków do życia

piotr rocki nie żyje

Znany piłkarz zmarł w wieku 46 lat. Pożegnalne wpisy wyciskają łzy