w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

Urząd Skarbowy blokuje konta emerytom? Seniorzy bez środków do życia

Urząd Skarbowy – zgodnie z doniesieniami wielu mediów – bez uprzedzenia blokuje seniorom dostęp do kont bankowych. Instytucja wstrzymała niektórym środki na poczet zaległości w abonamencie RTV.

urząd skarbowy abonament rtv blokada kont emerytów

Urząd Skarbowy – zgodnie z doniesieniami wielu mediów – bez uprzedzenia blokuje seniorom dostęp do kont bankowych. Instytucja blokuje środki na poczet zaległości w abonamencie RTV. Nie wiadomo jednak, czy ta informacja jest na 100% pewna.

Urząd Skarbowy zajmuje konta emerytów?

Jak doniosła dziś Gazeta Wyborcza, do redakcji napisał zrozpaczony czytelnik. Poinformował, że skarbówka zajęła mu emeryturę z tytułu braku wpłat na abonament RTV. Niedługo potem do mediów zgłosili się kolejni czytelnicy informując, że urząd skarbowy zablokował im pieniądze.

Wygląda na to, że konta są blokowane nawet w przypadku, gdy seniorzy nie mają odbiorników. Niestety chodzi o spore kwoty, które – biorąc pod uwagę szczególną sytuację emerytów – są dla nich po prostu zaporowe i idą w tysiące złotych.

POLECAMY:
13. i 14. emerytura do likwidacji? Polski rząd może nie mieć pieniędzy

Jak wiadomo, sprawdzaniem tego, czy mamy odbiornik w domu czy też nie, zajmują się kontrolerzy Poczty Polskiej. Należy jednak pamiętać, że nie mamy obowiązku wpuszczać ich do domu. W takiej sytuacji sporządzony zostanie specjalny protokół.

Seniorzy, którzy mają skończone 60 lat i otrzymują świadczenie w wys. poniżej 50% przeciętnego wynagrodzenia brutto, są z opłaty zwolnieni.

Blokowanie kont emerytów. „Jestem zdruzgotany”

Jednym z przypadków jest senior, Pan Stanisław, który napisał do redakcji list. Nie krył swojego oburzenia tym, co robi fiskus. Stwierdził, że wydaje 480 zł miesięcznie na leki, a urząd skarbowy zabrał mu z konta ponad 1,5 tys. zł.

Jestem zdruzgotany i wściekły. Nie będę płacić za szczujnię, bo na nią nie patrzę, ani płacić na zachcianki zwykłego szeregowego posła Kaczyńskiego. Nie będę płacić na magistra Ziobrę za rozwalanie sadów i przelewy na Rydzyka – odparł wściekły emeryt, którego przytacza „Gazeta Wyborcza„.

POLECAMY:
Emerytura wyższa o 150 zł? Ważna informacja dla seniorów

Pierwszą osobą, która powiadomiła media o tej kuriozalnej sprawie, była jednak pani Marzenna, która straciła ponad 1,8 tys. zł, czyli prawie całą emeryturę. Wszystko dlatego, że nie płaciła abonamentu RTV.

Urząd Skarbowy i komornik przyjdą po swoje

W pierwszych miesiącach ubiegłego roku tytuły wykonawcze dotyczące zaległych opłat abonamentowych wysyłano bardzo rzadko. Lada chwila ruszyć ma ofensywa połączonych sił Poczty Polskiej i urzędów skarbowych. Warto wspomnieć, że sprawa dotyczy prawie 3 mln gospodarstw domowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Fakt

credit agricole placówki bezgotówkowe gotówka wypłata

Credit Agricole podjął ważną decyzję. Duże zmiany w obsłudze klienta

otrute ptaki bielik

Tragiczne wydarzenia. Otruto chronione ptaki, w tym orła bielika