w

Ranking zaufania IBRiS. Duda liderem, Trzaskowski go goni

Ranking zaufania IBRiS daje nam nowy obraz tego, jak Polacy ufają politykom. Andrzej Duda pozostaje niekwestionowanym liderem. O jego wyniku Rafał Trzaskowski może pomarzyć.

ranking zaufania ibris duda trzakowski holownia onet
Fot. Facebook kandydatów

Ranking zaufania IBRiS daje nam nowy obraz tego, jak Polacy ufają politykom. Andrzej Duda pozostaje niekwestionowanym liderem. O jego wyniku Rafał Trzaskowski może pomarzyć.

Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. Tuż przed druga turą wyborów prezydent Andrzej Duda ponownie stanął na czele rankingu zaufania Polaków. Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak odnotowują rekord, ale do lidera im daleko. Tak wynika z badania IBRiS dla Onetu.

POLECAMY:
Andrzej Duda się umacnia. Nowy ranking zaufania IBRiS dla Onetu [WYNIKI]

Ranking zaufania IBRiS – Andrzej Duda liderem

Andrzej Duda nie pobił swojego historycznego wyniku, ale zauważalny jest wyraźny wzrost poziomu zaufania rodaków. Aktualny poziom zaufania do prezydenta jest podobny jak w roku 2015 r., kiedy wygrał wybory. Głowę państwa chwilowo z podium zrzucił Łukasz Szumowski, który teraz zaufanie traci. Największy wzrost zaufania rodaków odnotował Krzysztof Bosak, a największy spadek odnotował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wśród liderów nieufności jest też Robert Biedroń.

Pierwsze miejsce w rankingu lipcowym zajął Andrzej Duda, dlatego, że ufa mu 50 proc. badanych, co względem czerwca stanowi wzrost wskaźnika o prawie 9 pkt proc. To jego najlepszy wynik od wielu miesięcy.

Ufamy premierowi Morawieckiemu

Na drugim miejscu rankingu zaufania uplasował się premier Mateusz Morawiecki. W przypadku jego osoby mamy osobisty rekord i historycznie wysoki wynik od początku badania IBRiS dla Onetu.

Podium zamyka Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i rywal Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich. Ufa mu 43,6 proc. Polaków, a to wzrost o nieco ponad 6 pkt. proc.

ranking zaufania ibris duda trzaskowski onet
Fot. Onet

Minister zdrowia od 51,1 proc. zaufania w kwietniu nieustannie traci zaufanie. Na pewno wpływ ma na to trwająca epidemia koronawirusa i brak spektakularnych efektów w walce z nią. Co ciekawe wzrost zaufania odnotował też Jarosław Kaczyński (+1,7 pkt proc.) i Zbigniew Ziobro (+1,4 pkt proc.).

POLECAMY:
Łukasz Szumowski liderem rankingu zaufania. Opozycja traci

Krzysztof Bosak – największy wzrost zaufania, nie ufamy Tuskowi

Na szczególną uwagę zasługuje spory wzrost poziomu zaufania do lidera Konfederacji Krzysztofa Bosaka. Dlatego pozytywnie o nim wypowiedziało się 25,4 proc. badanych (+12,2 pkt proc.). Z kolei Jadwiga Emilewicz zanotowała spory spadek zaufania – nie ufa jej 37,9 proc. ankietowanych.

Na zakończenie liderzy braku zaufania – Janusz Korwin-Mikke (72,9 proc.), Robert Biedroń (53,8 proc.) i Donald Tusk (52,8 proc.).

Źródło: IBRiS

telemedycyna kolejki do lekarzy konsultacje online zabiegi planowe

Telemedycyna sposobem na rosnące kolejki u lekarzy

ksiądz o trzaskowskim ateizm wybory walka z kościołem trzaskowski

Ksiądz przestrzega przed Trzaskowskim. „Jest jeszcze czas na nawrócenie”