w ,

Ksiądz przestrzega przed Trzaskowskim. „Jest jeszcze czas na nawrócenie”

Ksiądz przestrzega przed Trzaskowskim prosto z ambony. Jego zdaniem katolik głosujący na Trzaskowskiego stawia się automatycznie poza Kościołem i ma grzech ciężki.

ksiądz o trzaskowskim ateizm wybory walka z kościołem trzaskowski

Ksiądz przestrzega przed Trzaskowskim prosto z ambony. Jego zdaniem katolik głosujący na Trzaskowskiego stawia się automatycznie poza Kościołem i ma grzech ciężki, dlatego nie może też należeć do Ludu Bożego.

Ksiądz przestrzega przed Trzaskowskim

Katolik poprzez akt wyborczy, wybierający drugą drogę, sam stawia się poza Kościołem, to nie tylko grzech ciężki, lecz praktyczne wyłączenie się ze wspólnoty Ludu Bożego – takie słowa padły z ambony w kościele w Czerminie (świętokrzyskie). Wspomnianą druga droga ma być kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta – Rafał Trzaskowski.

Jest jeszcze czas na nawrócenie po pierwszej turze wyborów – stwierdził duchowny w czasie nabożeństwa. Słowa te upubliczniono w internecie jako fragment ogłoszeń parafialnych. O sprawie poinformowała media jedna z parafianek, dziennikarze wysłali zapytanie do kurii o komentarz w tej sprawie. Kuria obiecała, że porozmawia z duchownym. Nagranie po kilku godzinach od publikacji zniknęło ze strony parafii w Czerminie.

Wysokie poparcie dla Andrzeja Dudy w gminie

Zgodnie z danymi Państwowej Komisji Wyborczej, w pierwszej turze wyborów prezydenckich na urzędującego prezydenta głosowało w tej gminie 74,4 proc. wyborców. Trzaskowski zdobył zaledwie 9,83 proc. Z kolei parafia głosowała jeszcze bardziej jednostronnie – obecny prezydent zdobył 599 głosów, a kandydat opozycji tylko 66. Po co więc agitować w Kościele?

Jak podały media, ksiądz Proboszcz parafii Czermno otrzymał już odgórne polecenie usunięcia ze strony parafialnej nagrania zawierającego wyborczą agitację. Nie wiadomo co będzie dalej, dlatego, że dalsze rozmowy z księdzem mają być prowadzone przez jego przełożonych.

Trzaskowski to ateizm, walka z kościołem i ubóstwo

Duchowny na stronie zamieścił pełną treść swojego apelu. Dlatego do momentu, jak było możliwe przeczytanie go, można było się dowiedzieć, że „druga droga, reprezentowana przez prezydenta wielkiej aglomeracji miejskiej, to ateizm, niewiara, ubóstwienie człowieka, niszczenie chrześcijaństwa, szczególnie Kościoła katolickiego, sianie nienawiści wobec papieża, biskupów, kapłanów, osób wierzących.

Źródło: Onet, strona internetowa parafii w Czerminie

ranking zaufania ibris duda trzakowski holownia onet

Ranking zaufania IBRiS. Duda liderem, Trzaskowski go goni

koronawirus rynek pracy bezrobocie kobiet iqs promedica24

Koronawirus wysłał kobiety na bezrobocie. Co trzecia chce wyjechać