w

Sławomir N. zatrzymany przez CBA. To były minister w rządzie Donalda Tuska

Sławomir N., były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, został dziś rano zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

sławomir nowak cba korupcja ukraina donald tusk zatrzymanie
Fot. Wikipedia, CBA

Sławomir N., były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, został dziś rano zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Oprócz niego zatrzymano również dwie inne osoby. Wszystkim postawione zostaną zarzuty o korupcję.

POLECAMY:
10 ton słodyczy dla posłów. Politycy na sobie nie oszczędzają

Zatrzymanych doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Śledztwo prowadzą służby Centralnego Biura Antykorupcyjnego i pracownicy Prokuratury Okręgowej w Warszawie i Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej w Kijowie oraz Narodowego Antykorupcyjnego Biura Ukrainy.

Sławomir N. zatrzymany przez CBA

Zatrzymanie byłego ministra w rządzie Donalda Tuska to efekt współpracy polskich służb oraz służb na Ukrainie. Ukraińscy śledczy przekazali Polakom szczegółowe informacje o toczącej się w tym kraju sprawie przeciwko byłemu ministrowi. Mówi się o łapówkach szacowanych nawet na 270 mln euro.

Zatrzymania miały miejsce dziś (20 lipca) rano zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. CBA zatrzymało przy tej okazji również Dariusza Z., byłego dowódcę JW GROM. W tym przypadku powodem jest również podejrzenie korupcji. Dlatego żołnierze z tej jednostki są zszokowanie wiadomością.

Politycy opozycji nie zwracają uwagi na fakty, sprawę komentują jednoznacznie. To polityczna zemsta i pisowskie igrzyska. – Wielkie zdziwienie. Nie wiem, czy nie kryją się za tym porachunki polityczne – stwierdził europoseł opozycji Janusz Lewandowski w rozmowie z dziennikarzami stacji TOK FM. Opozycja raczej nie wierzy w dobre intencje służb.

Opozycja nie wierzy w dobre intencje władz

Nie wiem, za co oskarżono Sławomira N. i co czynił na Ukrainie. Ale specjalnie mnie to nie dziwi. Wybory się skończyły, a prezes Jarosław Kaczyński i PiS będą realizowały swoją rewolucję, która ma umocnić ich władzę i osłabić opozycję – skomentował na antenie Programu I Polskiego Radia były premier Leszek Miller.

POLECAMY:
500 plus będzie odbierane? Szczere słowa polityka PiS

Sprawę skomentował również rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. – Afery PiS już tak nabrzmiały, że wkrótce będą musieli zatrzymać jakiegoś ministra z rządu Morawieckiego. Lewe maseczki, niewidzialne respiratory, znikające setki milionów i stąd to wzmożenie – napisał na Twitterze polityk.

Innego zdania są politycy obozu rządzącego.

Wiemy w tej chwili tylko tyle, że sprawa ma charakter międzynarodowy. Centralne Biuro Antykorupcyjne działało wspólnie ze swoimi partnerami ukraińskimi. No i tak naprawdę powinniśmy zaczekać na kolejne informacje – oznajmił szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Źródło: Gazeta.pl, Onet, Twitter

fundacja otwarty dialog hejt mowa nienawiści epidemia

Fundacja Otwarty Dialog alarmuje. Polskie społeczeństwo się radykalizuje

pies się utopił właściciel żart facebook poczucie humoru

Właściciel myślał, że jego pies się utopił. „Płakałem, byłem zdesperowany”