w ,

Kolejna obietnica wyborcza do kosza! PiS jednak nie da pieniędzy

Obietnica wyborcza Prawa i Sprawiedliwości do kosza! Polacy nie mają już co liczyć na dodatkowe pieniądze od 2021 r. Płaca minimalna będzie zamrożona!

płaca minimalna brutto kalkulator wynagrodzen najnizsza krajowa 2021

Obietnica wyborcza Prawa i Sprawiedliwości do kosza! Polacy nie mają już co liczyć na dodatkowe pieniądze. Ceny w sklepach rosną, koszty życia również, dlatego ta informacja raczej nas nie ucieszy. Płaca minimalna będzie zamrożona!

Obietnica wyborcza PiS. Nie będzie podwyżki najniższego wynagrodzenia. Płaca minimalna brutto 2021

Odczuwamy to w naszych portfelach każdego dnia. Opłaty za prąd wzrosną w październiku, inflacja szaleje i jest coraz drożej w sklepach. 500 plus nie jest waloryzowane i jest już warte dużo mniej, niż na początku. To pokazuje jedno – nasze wypłaty po prostu maleją, a do tego kolejna ważna obietnica PiS się nie zmaterializuje. Wynagrodzenie brutto będzie bez zmian!

POLECAMY:
13. i 14. emerytura do likwidacji? Polski rząd może nie mieć pieniędzy

Podwyższenie płacy minimalnej, bo o tym mowa, to jedna z ważniejszych obietnic wyborczych, jakie PiS składało Polakom. Od 2021 roku najniższe wynagrodzenie miało zostać podniesione do 3 tysięcy złotych brutto, s w 2024 do 4 tysięcy. Jarosław Kaczyński tej obietnicy jednak nie spełni, a rząd Zjednoczonej Prawicy właśnie wycofuje się rakiem. O ile więc wzrośnie od nowego roku płaca minimalna? Zaledwie o… 100 zł.

Przewodniczący OPZZ załamany. Płace w budżetówce zamrożone! Jaka najniższa krajowa?

Dostaliśmy właśnie informację, że nowa płaca minimalna wynieść ma 2716 zł brutto zamiast 3 tys.. Jeśli taka propozycja padnie, nie będzie na to naszej zgody! Ten rząd zawsze zapewnia, że dotrzymuje obietnic, zapewnia, że gospodarka ma się świetnie. Nie widzimy powodu, aby podwyżka płacy minimalnej była tak skromna – skwitował póki co nieoficjalne doniesienia mediów przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski.

W inną stronę chcą iść przedstawiciele przedsiębiorców i sami właściciele firm. Pracodawcy odważnie zaapelowali do rządu, że to nie czas na tak drastyczne podnoszenie płacy minimalnej. Ponowili więc gorący apel, by w związku ze spodziewaną recesją w 2021 r. płaca minimalna pozostała na obecnym poziomie, czyli 2,6 tys. zł. Z najnowszego raportu specjalistów z Konfederacji Lewiatan wynika, że chce tego aż 53 proc. firm.

POLECAMY:
Recesja, bezrobocie i fala upadłości. Obraz Polski po wakacjach

Czy rząd posłucha ekspertów, czy będzie wolał zadłużyć nas na kolejne pokolenia? Póki co mamy tylko nieoficjalne doniesienia, ale w najbliższym czasie sytuacja powinna się wyjaśnić. – W tej chwili taka podwyżka nie wchodzi w grę. Przedsiębiorcy by tego nie udźwignęli – powiedział nieoficjalnie „Faktowi” jeden z członków rządu.

Rada Ministrów przyjęła już propozycje wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021 r. Zgodnie z komunikatem minimalne wynagrodzenie za pracę w 2021 r. ma wynosić 2 800 zł, czyli jednak o 7,7% więcej w stosunku do płacy minimalnej obowiązującej w 2020 r.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Fakt

łukasz szumowski druga fala koronawirusa w polsce wesela ogniska

Łukasz Szumowski nie ma już nadziei. „Czekamy na najgorsze”

anna korcz tvn na wspólnej artystka aktorka kim jest koronawirus epidemia artyści

Anna Korcz krytykuje rząd. „Od marca nie pracuję, a jest koniec lipca”