w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Andrzej Duda nie będzie zadowolony. Cały wysiłek poszedł na marne

Andrzej Duda, jak wszyscy wiemy, dba o symbole. Tym razem jednak coś, co było jego intencją, poszło na marne. Prezydent nie kryje niezadowolenia z tego faktu.

andrzej duda dąb józef piłsudski 100 tysięcy drzew na stulecie niepodległości
Fot. Twitter/ YouTube

Andrzej Duda, jak wszyscy wiemy, dba o symbole. Tym razem jednak coś, co było jego intencją, poszło na marne. Prezydent nie kryje niezadowolenia z tego faktu.

Andrzej Duda. Jego wielki projekt upadł

Jedno z drzew, które posadzono na dziedzińcu Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, obecnie nie wygląda za dobrze. Mowa o drzewie posadzonym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę o nazwie „Dąb Józef Piłsudski”.

POLECAMY:
Gmina Łubianka zawierzyła się świętej Rozalii. Jest uchwała rady gminy

To para prezydencka tak nazwała ten symbol pamięci. Chodziło o upamiętnienie ojców niepodległości Polski. Niestety gdy ta wiadomość dotrze do Kancelarii Prezydenta, prezydent może nie być uradowany. Posadzone i nazwane przez niego drzewo to dziś jedynie uschnięty patyk.

Jak widać nie pomogło to, że w uroczystościach wziął udział sam prezydent Andrzej Duda i premier rządu Zjednoczonej Prawicy Mateusz Morawiecki. Nie pomogli również marszałkowie sejmu oraz najważniejsi kościelni dostojnicy.

Dąb Józef Piłsudski. Niech mu ziemia lekką będzie

Dąb Józef Piłsudski jest w fatalnym stanie, dlatego, że drzewo po prostu zaczęło usychać. Pień zniszczony, liście zżółkły – w niczym drzewo nie przypomina tego, które sadził Andrzej Duda. Drzewo ma zostać wymienione na nowe tak, by nikt się nie zorientował. Podobno w tej sprawie trwają już ustalenia.

To jednak nie koniec złych wiadomości. Niedaleko posadzono inny dąb, który nazwano Wincenty Witos. Drzewa posadzono w ramach akcji „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski„. Jak widać, z wielkiej akcji upamiętniającej wzniosłe wydarzenia wyszły nici. Okazało się też, że dębowe sadzonki, które padły, poświęcił sam papież Franciszek.

POLECAMY:
Andrzej Duda ponownie zawierzył Królowej Polski sprawy Ojczyzny i Narodu

Czy to oznacza, że zabiegi religijne nic nie dają? Czas pokaże. Nie tak dawno, bo trzy dni temu, jedna z gmin w kujawsko-pomorskim uchwałą rady oddała się Świętej Rozalii. Patronka ma chronić gminę przed koronawirusową zarazą. Niedługo będziemy mieli na pewno okazję przekonać się, czy to coś dało.

Źródlo: Super Express, Gazeta Wyborcza

gmina łubianka kujawsko-pomorskie święta rozalia patronka sesja rady gminy

Gmina Łubianka zawierzyła się świętej Rozalii. Jest uchwała rady gminy

kim jest michał dryja love island wyspa miłości sezon 2 wiek wzrost

Kim jest Michał Dryja, uczestnik drugiego sezonu Love Island. Wyspa Miłości?