w ,

Gmina Łubianka zawierzyła się świętej Rozalii. Jest uchwała rady gminy

Łubianka pod Toruniem podczas uroczystej sesji Rady Gminy zawierzyła sprawy lokalne świętej Rozalii.

gmina łubianka kujawsko-pomorskie święta rozalia patronka sesja rady gminy
Fot. skarbychelminskie.pl, ototorun.pl (screenshot)

Gmina Łubianka pod Toruniem podczas uroczystej sesji Rady Gminy zawierzyła sprawy lokalne świętej Rozalii. To patronka ochrony przed zarazą, która ma uchronić mieszkańców przed epidemią.

Święta Rozalia zajmie się sprawami Łubianki. „Ufamy w moc sprawczą”

Ufni w sprawczą moc modlitwy rekomendujemy, aby dzień 4 września, będący dniem wspomnienia liturgicznego św. Rozalii, był dniem, w którym corocznie mieszkańcy gminy Łubianka będą we wspólnej modlitwie prosili patronkę o opiekę dla siebie i bezpieczeństwo dla osób zaangażowanych w zwalczanie epidemii – czytamy na stronie internetowej Gazety Wyborczej. Tak właśnie brzmi fragment deklaracji przyjętej przez radnych na ostatniej sesji.

POLECAMY:
Koronawirus. Ksiądz z awionetki odpędzał epidemię relikwiami Jana Pawła II

To był jedyny punkt programu podczas sesji rady. Po uchwaleniu deklaracji radni poszli do domu. Za wezwaniem modlitewnym do świętej Rozalii zagłosowali wszyscy obecni.

Jak głosi legenda, święta Rozalia w 1737 roku objawiła się jedynemu uratowanemu z epidemii cholery mieszkańcowi pochodzącemu ze wsi Przeczno. Dlatego też do tego nawiązuje przyjęta na sesji deklaracja.

Gmina Łubianka pod Toruniem i uzdrawiająca moc wody. „Modlimy się o opiekę przed zarazą”

Od tamtych pamiętnych wydarzeń cała gmina modli się w miejscu, w którym widziano świętą Rozalię. Z okolicznego źródła niektórzy czerpią też wodę na bieżące potrzeby. Wierzą, że ma uzdrawiające moce. To tej wody kazała napić się uratowanemu święta Rozalia cztery wieki temu.

POLECAMY:
Ksiądz krzyknął „Jezus Maria!” i spadł na 300-letni dąb. „To był cud!”

W sesji Rady Gminy Łubianka udział wziął między innymi marszałek województwa Piotr Całbecki z Platformy Obywatelskiej. Przyjął zaproszenie lokalnych polityków dlatego, że pandemia Covid-19 wymagają podejmowania również niestandardowych działań.

Źródło: TVP Bydgoszcz, otoTorun, Gazeta Wyborcza

patrycja strzałkowska ex na plaży ksiażka empik show mojego życia

Patrycja Strzałkowska o potrzebie nagości, kontrowersji, alkoholu i przekleństw

andrzej duda dąb józef piłsudski 100 tysięcy drzew na stulecie niepodległości

Andrzej Duda nie będzie zadowolony. Cały wysiłek poszedł na marne