w

WTFWTF

Makabryczne odkrycie w środku lasu. Ktoś poćwiartował 9 łabędzi

Makabryczne odkrycie! W miejscowości Lubięciń (woj. lubuskie) w środku lasu natknięto się na stado poćwiartowanych łabędzi.

makabryczne odkrycie poćwiartowane łabędzie lubuskie kłusownicy
Fot. Facebook / Tygodnik Regionalna

Makabryczne odkrycie! W miejscowości Lubięciń (woj. lubuskie) w środku lasu natknięto się na stado poćwiartowanych łabędzi. Rozkawałkowane ciała ptaków leżały w krzakach. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że to sprawka kłusowników.

Lubuskie. Poćwiartowane łabędzie leżały w lesie

Odkrycia dokonał jeden z mieszkańców wsi. Ciała ptaków leżały około 1 km od jeziora. Miejsce to było widoczne z daleka, rzucały się w oczy porozrzucane pióra. Zdaniem mieszkańców tego regionu na morderstwem ptaków stać mogą kłusownicy. Ptaki miały im przeszkadzać im w nielegalnym połowie tutejszych ryb.

Łabędzie miały odcięte skrzydła od reszty ciała. Pierwsze oględziny miejsca tej makabrycznej zbrodni pozwalają wysnuć tezę, że zamordowano aż 9 ptaków, czyli w okolicy mogły pozostać jeszcze tylko dwa żywe okazy.

Makabryczne odkrycie zbulwersowało okolicznych mieszkańców. Jak twierdzą, powodem może być to, że ptaki miały wpływać na nielegalnie zastawione przez kłusowników wnyki. To w nie kłusownicy łowili ryby. Łabędzie miały niszczyć im pułapki, dlatego zdecydowano się zakatować zwierzęta.

Sprawcy grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności

Zdjęcia udostępniła na Facebooku redakcja TYGODNIKA REGIONALNA.

Makabryczne odkrycie w Lubięcinie. Ktoś zabił i poćwiartował stado łabędzi. Ich szczątki mieszkaniec wsi znalazł w…

Opublikowany przez Tygodnik Regionalna – Nowa Sól, Zielona Góra Czwartek, 10 września 2020

Sprawą zajmuje się już policja, funkcjonariusze zbierają w tej chwili niezbędny do śledztwa materiał dowodowy. W Polsce łabędzie są pod ochroną. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi sprawcy do pięciu lat więzienia. Dlatego ten mord na łabędziach kwalifikuje się do postawienia takich właśnie zarzutów.

Źródło: Radio ZET, Polsat News, Tygodnik REGIONALNA

kotek pępowina ratunek zwierzęta karmienie ze strzykawki

Kotek z przyczepioną pępowiną leżał na ulicy. Udało się go uratować

jarosław kaczyński tiktok piątka dla zwierząt nagranie

Nagranie z Kaczyńskim krąży po sieci! Zaszokował młodych ludzi ZOBACZ