w ,

Rydzyk pilnie zamknął klasztor redemptorystów. „Polecamy się opiece św. Józefa”

Założyciel Radia Maryja zamknął w trybie pilnym klasztor Ojców Redemptorystów im. św. Józefa w Toruniu. Jednocześnie polecił go opiece św. Józefa i Bożej Opatrzności.

tadeusz rydzyk zamkniety zakon redemptorystow koronawirus torun
Fot. YouTube / Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja, zamknął w trybie pilnym klasztor Ojców Redemptorystów im. św. Józefa w Toruniu. Jednocześnie polecił go opiece św. Józefa i Bożej Opatrzności.

Rydzyk: Klasztor Redemptorystów zamknięty

Parafia w Toruniu poinformowała o wykryciu pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem wśród duchownych. Wieść ta spowodowała, że o. Tadeusz Rydzyk pilnie zamknął klasztor, aby nie dopuścić do ekspansji zarazy. Redemptoryści zamknęli do odwołania swoją świątynię.

Działania te podejmujemy w poczuciu odpowiedzialności za wiernych, którzy gromadzą się w kościele św. Józefa w Toruniu. Ufamy Bożej Opatrzności i polecamy się opiece św. Józefa – czytamy w oficjalnym oświadczeniu zakonników.

Jak poinformował media proboszcz Wojciech Zagrodzki, zakonnicy spodziewają się, że kościół będzie mógł być ponownie otwarty 23 października. Konieczna jest bowiem dokładna dezynfekcja obiektu sakralnego.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że strona internetowa Radia Maryja w Chicago sprzedaje książkę pt. „Fałszywa pandemia„. Teraz koronawirus dotknął ich osobiście.

Limit wiernych? Redemptorysta z Torunia krytykuje

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie tak dawno skrytykował sposoby walki z epidemią w kontekście obiektów sakralnych. Restrykcje zdaniem duchownego są ostre i powodują problemy. Główny to brak wiernych na mszach.

Dla mnie było to nie do przyjęcia, dla mojej wiary, że kościoły zamykali, a sklepów nie zamykali. Musimy sobie przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się – za przeproszeniem – puścić w taki kanał zła – stwierdził na antenie swojego radia o. Tadeusz Rydzyk.

POLECAMY:
Rydzyk z kolejnym przelewem od rządu PiS. Kwota zwala z nóg

Założyciel Radia Maryja nie ma też wątpliwości co do złych intencji. Jego zdaniem to wszystko, co się dzieje, to schładzanie wiary widoczne w Polsce i na całym świecie. Wygląda na to, że momentami zakonnik z Torunia jest mocno zrezygnowany na widok tego, co się dzieje. Czyżby tracił nadzieje na odwrócenie negatywnego dla kościoła i wiary trendu?

Spróbujmy pomyśleć, dlaczego zamknięto kościoły, nawet w zwykłe dni. Zaryglowali kościoły. Co to znaczy? Kto to robi? Dlaczego to robi? – przyznał ze smutkiem o. Rydzyk.

Źródło: Onet, Nowości

content marketing artykuły sponsorowane

Planujesz kampanię content marketingową na portalach internetowych? Nie popełnij tych błędów

500 plus zagrożone uszczelnienie vat pracodawcy RP

500 plus zagrożone? Uszczelnienie VAT nie starczy na utrzymanie programu