w ,

HAHAHA!HAHAHA!

500 plus zagrożone? Uszczelnienie VAT nie starczy na utrzymanie programu

500 plus może być zagrożone. Ekonomiści ostrzegają rząd – to koniec wielkich zysków budżetu ze słynnego uszczelniania VAT.

500 plus zagrożone uszczelnienie vat pracodawcy RP

500 plus może być zagrożone. Ekonomiści ostrzegają rząd – to koniec wielkich zysków budżetu ze słynnego uszczelniania VAT. Programy socjalne rządu stoją pod znakiem zapytania, bo władza nie ma stałych i pewnych źródeł finansowania.

500 plus zagrożone? Grożą nam nowe podatki

Niemal wszyscy ekonomiści są zgodni co do jednego – finansowanie rozdmuchanych programów społecznych stoi pod znakiem zapytania. Ostatnie problemy gospodarcze spowodowane epidemią koronawirusa spowodowały, że z uszczelniania podatku VAT nie wpłyną zakładane przez władze kwoty.

POLECAMY:
13. i 14. emerytura do likwidacji? Polski rząd może nie mieć pieniędzy

Eksperci twierdzą, że rząd lada moment stanie przed poważnym wyzwaniem, i być może potrzebne będą zupełnie nowe podatki. Podatku VAT już bardziej uszczelnić się w tej chwili po prostu nie da.

Efekty uszczelniania VAT są mizerne, sygnalizowałem to w lutym tego roku. Do dokładnych obliczeń potrzebne były jednak pełne informacje o składowych PKB oraz o dynamice podatku VAT wg metodologii europejskiej ESA2010. Kwestia metodologii jest tutaj kluczowa. Unijne procedury pozwalają wykryć sztuczki księgowe służące zakrzywianiu statystyk – stwierdza ze smutkiem Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.

Więcej z tej cytryny nie wyciśniemy

Wygoniliśmy mafie VATowskie z Polski, zlikwidowaliśmy oszustwa i przestępstwa w zakresie wyłudzania VAT. Doszliśmy do ściany. W 2020 r. nie ma szans na dalsze efekty uszczelniania. Dalsza redukcja luki VAT to już nie grube ryby, a masa drobnych transakcji. Konieczne będzie krzewienie w Polakach tzw. moralności podatkowej. Chodzi o rozliczanie się z drobnych rzeczy paragonem w imię bycia fair wobec państwa – stwierdza ekspert i ekonomista.

POLECAMY:
Gospodarka musi odmrozić się do 1 lipca. "Polsce grozi nieodwracalna katastrofa"

500 plus zagrożone może być już za kilka miesięcy. Programy socjalne w takiej skali jak obecnie pozostają bez stabilnego źródła finansowania. Nie wiadomo też, co będzie dalej z 13. oraz 14 emeryturą. Uszczelnianie VAT pozwoliło sfinansować ok. 50 proc. wypłat w ramach programu 500 plus. Drugiej połowy programu sfinansować się już nie da.

Można zatem spodziewać się, że program socjalne Zjednoczonej Prawicy przejdą korektę i zapewne nie będzie to korekta na korzyść beneficjentów.

Źródło: Interia

tadeusz rydzyk zamkniety zakon redemptorystow koronawirus torun

Rydzyk pilnie zamknął klasztor redemptorystów. „Polecamy się opiece św. Józefa”

fala upadłości spółki komandytowe opodatkowanie zmiany cit nowy podatek

Fala upadłości tuż tuż. Rząd uderzy w firmy nowymi podatkami