w ,

Magda Gessler ostrzega seniorów! „Inaczej zabraknie wnukom babć i dziadków”

Magda Gessler, restauratorka znana z „Kuchennych Rewolucji”, wystosowała dramatyczny apel do seniorów. Prosi, by wykazali się zdrowym rozsądkiem i nie opuszczali miejsca zamieszkania.

magda gessler apel do seniorów koronawirus grupa ryzyka
Fot. Newseria

Magda Gessler, restauratorka znana z „Kuchennych Rewolucji”, wystosowała apel do seniorów. Prosi, by wykazali się zdrowym rozsądkiem i nie opuszczali miejsca zamieszkania.

Magda Gessler apeluje do seniorów

Seniorzy zmagają się z trudami życia codziennego. To nie tylko wiek, stan zdrowia i brak odporności. Epidemia koronawirusa pokazała, że to ta grupa ludzi stanowi grupę podwyższonego ryzyka i to właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na zarażenie.

Jedynym sposobem, by seniorzy mogli czuć się bezpiecznie, jest dostosowanie się do obowiązujących zaleceń w kwestii społecznej izolacji. Rodziny i przyjaciele powinny z kolei bardziej niż kiedykolwiek wspierać ich i pomagać dostarczając świeże produkty spożywcze i nie tylko.

Magda Gessler, znana z TVN restauratorka, zaznacza, że seniorzy to bardzo ważna część społeczeństwa, która jest niczym innym jak podporą rodzin. To w końcu seniorzy pomagają młodszym ludziom dzieląc się każdego dnia swoim doświadczeniem i wiedzą o życiu.

– Ludzie starsi muszą zdać sobie sprawę z tego, że obecna sytuacja zagraża głównie im. Jeśli ich zabraknie, wnuki zostaną pozbawione dziadków i babć. Drodzy seniorzy, jeśli kochacie wasze wnuki i dzieci, zostańcie w domu. To jedyny sposób, żeby ocaleć, ponieważ ta choroba nie zna mądrych – mówi restauratorka.

Seniorzy zdaniem Magdy Gessler powinny pamiętać, że najlepszym i rozsądnym rozwiązaniem jest po prostu ograniczenie wychodzenia z domu do niezbędnego minimum. To również apel do młodszych osób w rodzinach, by pomagali seniorom i nie zostawiali ich w potrzebie.

– Seniorzy, poproście dzieci, żeby zrobiły wam zakupy. Jeśli sami wychodzicie do sklepów, czyńcie to raz w tygodniu w punktach, które nie są przepełnione. Kupujcie paczkowane wędliny i sery, nie stójcie w kolejkach. Róbcie zakupy szybko i bezpiecznie – apeluje Magda Gessler.

Restauratorka też nie opuszcza domu

Restauratorka postanowiła dać wzór do naśladowania i stara się nie opuszczać miejsca zamieszkania. Przed rozpoczęciem pandemii regularnie latała samolotem pomiędzy Polską a Kanadą. W Toronto mieszka i pracuje jej życiowy partner – Waldemar Kozerawski. Sama zdecydowała jednak, że tak długo, jak sytuacja na świecie się nie poprawi, będzie przebywać w Polsce.

– Tutaj mieszka moja córka i syn. To również mój kraj. Mimo że w Kanadzie warunki socjalne są lepsze, zostałam. Mój ukochany mąż to zrozumiał – komentuje podjętą decyzję Magda Gessler.

Magda Gessler Instagram

Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie Magda Gessler napisała do fanów, że bardzo mocno tęskni za bezpośrednim kontaktem z córką – Larą. Jak już wiemy, ta jest w ciąży.

Restauratorka jest jednak zdania, że zdrowie i życie najbliższych jest dla niej kluczowe, dlatego powstrzymuje się od spotkań z kimkolwiek. Wyraziła też nadzieję, że już niedługo będzie mogła znowu zobaczyć i przytulić swoich najbliższych. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

– Nie jest mi łatwo, ale wiem, że prawdziwa miłość przetrwa. Obecny okres przepełniają ważne decyzje, które mogą zaważyć na przyszłych związkach. Ważne jednak, żeby widzieć, co jest w życiu ważne. Osoby, które kochamy, powinny mieć do nas zaufanie i wierzyć, że jeszcze się spotkamy – tłumaczy Gessler.

materac jaki wybrać twardość rodzaje sklep łóżko twardość

W jaki sposób dobrać odpowiedni materac do łóżka

joe biden molestowanie rape gwałt wybory usa donald trump

Joe Biden wygrywa wybory i zapowiada zwrot w polityce zagranicznej USA