w ,

Mandaty za trzymanie telefonu na ulicy? Młodzież wystraszona

Obostrzenia, mandaty, restrykcje… Te słowa na stałe zagościły w naszym codziennym słowniczku. Pojawiły się kolejne powody do zmartwień, ale słusznie. Chodzi o życie i zdrowie!

mandaty za trzymanie telefonu na przejściu dla pieszych kara ile policja 50 zł 100 zł prawo drogowe

Obostrzenia, mandaty, restrykcje… Te słowa na stałe zagościły w naszym codziennym słowniczku. Teraz pojawiły się kolejne powody do zmartwień. Karę finansową dostaniemy już nie tylko za wychodzenie z domu w Sylwestra czy brak maseczki w przestrzeni publicznej.

Mandaty 2021. Mandat za telefon. O co chodzi?

Od nowego roku mandat będzie mógł dostać każdy. Nie tylko kierowca, który nie stosuje się do przepisów. Również pełna obaw młodzież. Za co? Za używanie telefonu komórkowego. Ale tylko w niektórych przypadkach.

Kara finansowa za trzymanie telefonu na ulicy? Brzmi jak bajka… Niestety, ale takie plany ma rząd. Chodzi jednak o bezpieczeństwo w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Wiele osób robi to wpatrując się w ekran i nie patrząc na to, czy nadjeżdża samochód. Chwila i wypadek gotowy, a konsekwencje wiadome…

Od dawna zarówno miasta jak i organizacje pozarządowe prowadzą szereg kampanii edukacyjnych i akcji uświadamiających. Niestety bez skutku. Promowanie poprawnego zachowania na ulicy czy bezpieczeństwa jako takiego nie jest łatwe.

Smartfon w ręku na zebrze? Zapłacisz 100 zł kary. Rozmowa przez telefon mandat

Polska jest w czołówce rankingów jeśli chodzi o liczbę wypadków drogowych. Rząd postanowił postawić tamę i zadbać o nasze bezpieczeństwo. Odkładane od dawna plany wreszcie będą mogły zostać wdrożone w życie. To kolejne opłaty, bo od 2021 roku czeka nas drastyczna podwyżka rożnego rodzaju podatków i danin.

Jak podaje serwis internetowy moto.pl, przed nami zmiana przepisów, która zmartwi młodszą część społeczeństwa. Ale słusznie! Chodzi o bezpieczeństwo. Czego nowego będą mogli spodziewać się uczestnicy ruchu drogowego? Po pierwsze to mandaty dla pieszych korzystających z telefonu podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Nowe zapisy prawa o ruchu drogowym określają nowe kary za takie występki. Ile zapłacimy? Średni od 50 do 100 zł.

seniorzy szczepienia narodowy plan szczepień ministerstwo zdrowia dla seniorów 2021 dwie dawki

Seniorzy powyżej 60. dostaną wezwania. Wiceminister ujawnił szczegóły

poczta polska komunikat zwroty allegro smart zwrot towaru darmowa przesyłka nietrafione prezenty

Poczta Polska wydała ważny komunikat. Polacy mają tylko 2 tygodnie