w ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Seniorzy powyżej 60. dostaną wezwania. Wiceminister ujawnił szczegóły

Seniorzy, czyli osoby po 60. roku życia, dostaną oficjalne wezwania. Po jego otrzymaniu trzeba będzie się zarejestrować. Chodzi o szczepienia.

seniorzy szczepienia narodowy plan szczepień ministerstwo zdrowia dla seniorów 2021 dwie dawki

Seniorzy, czyli osoby po 60. roku życia, dostaną oficjalne wezwania. Po jego otrzymaniu trzeba będzie się zarejestrować. Chodzi o szczepienia. Nie nastąpi to jednak szybciej, niż na przełomie stycznia i lutego 2021 r.

Seniorzy. Szczepienia obowiązkowe? Narodowy Plan Szczepień

Osoby powyżej 60. roku życia otrzymają oficjalną drogą wezwania na szczepienia. Mają zostać zaszczepione w drugiej kolejności. W pierwszej program szczepień przewiduje medyków, czyli osoby walczące z epidemią na pierwszej linii frontu. O sprawie poinformował na antenie TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Po otrzymaniu zaproszenia na szczepienie należy niezwłocznie się zgłosić i zarejestrować. Będzie można zrobić to za pośrednictwem infolinii albo używając swojego internetowego konta pacjenta. Będzie można również zadzwonić do lekarza rodzinnego, który dalej pokieruje pacjenta.

Przymusowe szczepienia? Rząd zakłada zaproszenia dla seniorów

Po dokonaniu rejestracji seniorzy otrzymają kolejną informację za pośrednictwem SMS-a. Znajdą tam informację, gdzie i kiedy trzeba się zgłosić na szczepienie. Dzień wcześniej tą samą drogą dostaną przypomnienie. Terminy będą, ponieważ szczepionkę należy przyjąć w dwóch dawkach.

Wezwania i zaproszenia na szczepienie seniorzy dostawać będą wg rocznika w celu zachowania kolejności. Operacja ta będzie poprzedzona obowiązkową konsultacją z lekarzem i w jej następstwie kwalifikacją. Nie każdy ją przejdzie, bo nie każdy będzie mógł przyjąć preparat. Decydować o tym będzie stan zdrowia.

POLECAMY:
Emerytura wyższa o 150 zł? Ważna informacja dla seniorów

Szczepionki nie otrzyma na pewno ten senior, który będzie miał w tym czasie wysoką gorączkę lub po prostu będzie czuł się źle. Warto odnotować, że preparat będą mogły też przyjąć osoby, które COVID-19 już mają za sobą. Zaproszeń należy spodziewać się na przełomie stycznia i lutego 2021 r.

Szczegóły podane zostaną w późniejszym okresie, bo nie wiadomo jeszcze, jak przebiegnie dostawa kolejnych dawek preparatu do Polski.

Źródło: TVP Info, Twitter

godzina policyjna odwołana zakaz przemieszczania się w sylwestra policja kontrole brak godziny policyjnej czy można się przemieszczać

Godzina policyjna w Sylwestra odwołana? Kancelaria premiera ujawnia

mandaty za trzymanie telefonu na przejściu dla pieszych kara ile policja 50 zł 100 zł prawo drogowe

Mandaty za trzymanie telefonu na ulicy? Młodzież wystraszona