w

PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Waloryzacja emerytur 2021. Smutne wieści na Dzień Babci i Dziadka

Waloryzacja emerytur była tematem posiedzenia Sejmu. Miała być prawdziwa poprawa sytuacji seniorów, ale w zamian rządzący podarowali seniorom grosze.

waloryzacja emerytur 2021 tabela kwotowa procentowa wskaźnik kaczyński

Waloryzacja emerytur była tematem posiedzenia Sejmu. Miała być prawdziwa poprawa sytuacji seniorów, ale w zamian rządzący podarowali seniorom grosze. To smutne głownie dlatego, że dziś obchodzimy Dzień Babci, a za moment święto będą mieli dziadkowie.

Waloryzacja emerytur 2021. Emeryci dostali marny prezent. Mniejsze pieniądze dla seniorów

Dziś obchodzimy Dzień Babci, a za chwilę świętować będziemy Dzień Dziadka. W tym samym czasie posłowie w Sejmie obradowali na temat tegorocznych waloryzacji świadczeń. Niestety nie mamy dla naszych kochanych seniorów dobrych wieści. W zderzeniu z szalejącą drożyzną w sklepach kwota, o którą ostatecznie rząd zdecydował się podnieść emerytury, nie ma żadnych szans.

W Polsce mamy ponad 6 mln emerytów i w styczniu obchodzimy właśnie ich święto. Przez ostatnie 5 lat przybyło milion nowych emerytów, co nie jest dobre dla budżetu ani Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dlaczego? Dlatego, że roczne wydatki na świadczenia wzrosty w tym okresie o 50 mld zł.

To nie koniec nieciekawych informacji. Rząd zdecydował się w kryzysowych budżecie na waloryzację emerytur na zasadzie kwotowo-procentowej. Renty i emerytury wzrosną w 2021 r. o minimum 50 zł brutto. Najniższa emerytura wyniesie 1250 zł brutto. Oznacza to, że od marca 2021 r. świadczenia będą wyższe o 3,84 proc., ale nie mniej niż o 50 zł brutto.

14 emerytura 2021. Ile wynosi? Kto dostanie? Tabela

Rząd zdecydował się mimo wielkiego deficytu na wypłacenie 14. emerytury. Pochłonie to nawet 11,4 mld zł.

Przewidujemy, że to świadczenie byłoby wypłacane w listopadzie, ewentualnie w grudniu. Dotyczyłoby tych wszystkich osób, które nabyły prawa emerytalno-rentowe na dzień 31 października tego roku – stwierdził wiceminister Stanisław Szwed.

Czternasta emerytura będzie niestety świadczeniem jednorazowym. Na konta emerytów spłynie w czwartym kwartale 2021 roku. I tu niestety będzie dodatkowe kryterium dochodowe, czyli nie każdy senior otrzyma świadczenie.

Na koniec warto wspomnieć, że Sejm odrzucił poprawki, które zakładały gwarancję wzrostu świadczeń nie mniejszą niż 70 zł.

paulo sousa kim jest nowy trener selekcjoner żona życie prywatne

Paulo Sousa nowym selekcjonerem! Kim jest jego żona?

chmielewski papcio chmiel nie żyje tytus romek atomek

Papcio Chmiel nie żyje. Autor kultowych komiksów miał 97 lat