w ,

Paulo Sousa nowym selekcjonerem! Kim jest jego żona?

Paulo Sousa to nowy, 51-letni selekcjoner naszej reprezentacji w piłce nożnej. Poprzedni selekcjoner Jerzy Brzęczek został zwolniony przez władze PZPN.

paulo sousa kim jest nowy trener selekcjoner żona życie prywatne
Fot. Wikipedia / Ludo29 (CC BY-SA 3.0); Instagram

Paulo Sousa to nowy, 51-letni selekcjoner naszej reprezentacji w piłce nożnej. Poprzedni selekcjoner Jerzy Brzęczek został zwolniony przez władze PZPN. Jeszcze wczoraj media donosiły o trwających rozmowach z nowym kandydatem na to stanowisko.

Kim jest Paulo Sousa? Profil nowego selekcjonera. Nowy trener reprezentacji

Paulo Manuel Carvalho Sousa, bo tak brzmi w całości imię i nazwisko nowego selekcjonera, urodził się 30 sierpnia 1970 w Viseu. To trener piłkarski oraz piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika, pochodzi z Portugalii. Od dziś pełni funkcję selekcjonera reprezentacji Polski.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek ogłosił oficjalnie zwolnienie Jerzego Brzęczka na konferencji prasowej. Kolejne plotki mówiły, że z polską reprezentacją złączy się Włoch Massimo Carrera. Ostatecznie jednak wybór padł na kogoś innego.

Zadebiutował 16 stycznia 1991 roku jako reprezentant Portugalii w meczu towarzyskim z Hiszpanią. W sumie rozegrał dla narodowej drużyny aż 51 meczów. Ostatnim był zakończony z wynikiem 2 do 0 mecz z Chinami (2002 rok).

Brał udział w Euro 1996 i Euro 2000, był również powołany do reprezentacji na Mistrzostwa Świata w roku 2002. Nie udało mu się jednak wówczas wbiec na boisko ani razu. Karierę piłkarza oficjalnie zakończył w bardzo młodym wieku, bo miał wtedy zaledwie 31 lat. Powodem decyzji był szereg kontuzji, które uniemożliwiły mu kontynuowanie kariery.

W latach 2015–2017 prowadził włoski zespół, ACF Fiorentina.

Cristina Mohler. Kim jest żona Paulo Sousy? Paulo Sousa życie prywatne

O piłkarzu wiemy wiele, ale warto też wspomnieć o jego żonie. Wybranka Sousy była kiedyś bardzo znaną prezenterką telewizyjną. Co jeszcze wiadomo o prywatnym życiu nowego selekcjonera?

Paulo Sousa rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną w 2003 roku. Jego małżeństwo z Cristiną Neto de Almeidą rozpadło się zaledwie po 9 latach. Oficjalnie winy za to nie ponosi sportowiec, ale nie znamy szczegółów. Z tego związku piłkarz ma dwójkę dzieci. To 26-letnia Maria i 18-letni Guilherme.

Cristina Mohler to obecna partnerka nowego trenera reprezentacji Polski. Jest gwiazdą portugalskiej telewizji, kiedyś pracowała również jako modelka. Paulo Sousa z żoną będą teraz zapewne brylować w polskich mediach częściej.

Para  spotyka się od 2006 roku, natomiast cywilny ślub odbył się w styczniu 2007 roku. Ślub kościelny odbył się niedługo później w Maroko.

500 plus tylko dla małżeństw dla zaszczepionych zmiany w programie 2021 wnioski nabór terminy

500 plus w 2021. Można stracić świadczenie! Idą zmiany w programie

waloryzacja emerytur 2021 tabela kwotowa procentowa wskaźnik kaczyński

Waloryzacja emerytur 2021. Smutne wieści na Dzień Babci i Dziadka