w ,

Pierścionek zaręczynowy. Jakie są najnowsze trendy w biżuterii ślubnej?

Panowie spędzają ogromną ilość czasu nad wyborem pierścionka zaręczynowego dla ukochanej. Panie z kolei marzą, aby ten model był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

pierścionek zaręczynowy na której ręce na którym palcu która ręka oferta sklepy 2021 wzory z diamentem

Pierścionek zaręczynowy, a konkretnie jego zakup, to nic innego, jak wyścig oczekiwań, który sprawia, że proces staje się jeszcze trudniejszy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto w subtelny sposób zapytać główną zainteresowaną o jej preferencje, a także sprawdzić, jakie pierścionki są aktualnie “na topie”.

Pierścionek zaręczynowy – idealne dopasowanie

Nawet najpiękniejszy model pierścionka zaręczynowego nie zadowoli kobiety, jeżeli nie trafi w jej gust. Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru do budowy dłoni, a przede wszystkim do osobistych preferencji wybranki jest bardzo ważne i niezwykle trudne.

Mężczyźni powinni pamiętać, że delikatne modele najlepiej sprawdzają się na drobnych dłoniach, a przy mocniej zbudowanych zdecydowanie bardziej okazałe pierścionki z szerszą obrączką i większym kamieniem.

Przed zakupem warto przyjrzeć się biżuterii, którą posiada nasza wybranka – co nosi na co dzień? Jakie kolory i wzory dominują w jej zbiorach? Częściej wybiera ekstrawaganckie modele czy raczej stawia na klasyczną biżuterię? Odpowiedzi na powyższe pytania z pewnością pozwolą w łatwy sposób wybrać idealną biżuterię ślubną, która zachwyci Twoją przyszłą żonę.

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe

Złoto jest symbolem bogactwa, luksusu oraz trwałości. Od wielu lat kojarzy nam się ze szlachetnością i mądrością, a także miłością i radością. Dlatego też jest to idealny materiał wykorzystywany do stworzenia oryginalnego pierścionka zaręczynowego. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że zdecydowana większość panów ma problem w podjęciu ostatecznej decyzji. Warto zatem poznać najnowsze trendy w modzie ślubnej.

Złoty pierścionek zaręczynowy z oczkiem – najczęściej i najchętniej wybierany model przez mężczyzn. Jest klasyczny i ponadczasowy dlatego z pewnością spodoba się każdej kobiecie. Prosta obrączka zwieńczona oczkiem w formie brylantu, szmaragdu czy cyrkonii pięknie współgra ze złotem.

Pierścionek zaręczynowy otoczony brylantami – to niezwykle efektowny, ale także ponadczasowy wzór, który na swoich dłoniach noszą największe gwiazdy. Niektóre salony jubilerskie posiadają w swoich kolekcjach pierścionki otoczone cyrkoniami. Są one o wiele tańsze, ale nadal bardzo strojne.

Z kamieniem, ze szlifem, a może retro?

Pierścionek ze szlifem szmaragdowym – to idealne rozwiązanie dla fanek estetyki retro. Kamienie ze szlifem szmaragdowym charakteryzują się prostokątnym kształtem ze ściętymi rogami à la schodki i przypominają najpopularniejsze modele z lat 30-tych. Tego rodzaju pierścionki są także kojarzone z królewską biżuterią.

Pierścionek ze szlifem gruszki – ten model łączy w sobie dwie formy – owalną oraz markizę, na pierwszy rzut oka przypomina łzę lub kroplę wody. To naprawdę piękny pierścionek, który dodatkowo wysmukla optycznie palce.

POLECAMY:
3 niesamowite modele kurtek przejściowych, po które będziesz sięgać co roku

Pierścionek zaręczynowy z oczkiem z białego złota? Subtelna i delikatna oprawa zwężająca się przy kamieniu przyciąga wzrok wszystkich fanów klasyki i ponadczasowych rozwiązań.

Cena nie gra roli, kupujesz raz w życiu…

Pierścionek zaręczynowy to ten rodzaj biżuterii, który kupuje się tylko raz w życiu. Twoja wybranka będzie nosiła go przez wiele lat, dlatego warto postarać się, aby zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy, że modele wykonane z najwyższej jakości materiałów są zdecydowanie droższe, ale z drugiej strony jest to nie tylko inwestycja w przyszłość, lecz także w zadowolenie przyszłej żony.

Mówiąc o aktualnie obowiązującej modzie np. w biżuterii, należy pamiętać o tym, że nie zawsze jest ona jednakowa z realnymi oczekiwaniami oraz preferencjami obdarowywanej osoby. Dlatego, jeżeli wiemy, że nasza druga połowa marzy o delikatnym modelu z niebieskim oczkiem, nie kupujmy jej barokowego pierścionka z rubinem tylko dlatego, że jest aktualnie trendy.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Marko.

300 plus nowy program prezydenta na każde dziecko

300 plus na dziecko. Prezydent o nowym programie wsparcia rodzin

600 plus 500 plus waloryzacja świadczenia rodzinnego rodzice domagają się podwyżki minister komentuje

600 plus zamiast 500 plus? Oficjalny komentarz resortu rodziny