w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

600 plus zamiast 500 plus? Oficjalny komentarz resortu rodziny

500 plus to wyjątkowo popularne świadczenie na rzecz rodzin, a konkretnie dzieci. Dla wielu to bardzo istotne zasilenie budżetu domowego.

600 plus 500 plus waloryzacja świadczenia rodzinnego rodzice domagają się podwyżki minister komentuje

600 plus – takie hasło pojawiło się na ustach wielu dziennikarzy. Chodzi o potencjalne podwyższenie świadczenia nazywanego obecnie Rodzina 500plus. Minister rodziny postanowiła zabrać głos w sprawie tych doniesień. Czy rodzinom należy się waloryzacja świadczenia?

600 plus zamiast 500 plus. 500plus sprzed lat jest dziś warte 464 zł. Rodzice chcą podwyższenia kwoty

O tym, że program 500 plus nie do końca spełnia swoją rolę, pisaliśmy wielokrotnie. Szczególnie w roku pandemicznym, kiedy odnotowano w Polsce rekord zgonów (na COVID ale też inne schorzenia), mamy ogromny spadek liczby narodzin. Problemy wokół świadczenia pojawiły się już jednak dużo wcześniej.

Coraz częściej mówi się, że świadczenie 500 plus powinno być tak samo jak emerytury waloryzowane. Chodzi o to, że mamy wysoką inflację, wszystko w sklepach drożeje. Za 500 zł można kupić zatem mniej produktów niż w momencie wprowadzania programu. Pieniędzy po prostu nie wystarcza już na pokrycie założonych wydatków.

Waloryzacja 500 plus? Czy 500plus zostanie podwyższone do 600 zł? Oficjalny komentarz rządu

Świadczenie miało służyć poprawie dzietności. To się niestety nie udało. Aktualne statystyki pokazują dramatyczne liczby, bowiem liczba narodzin non stop spada. Kontrowersje wzbudza więc fakt, że mimo braku efektów rodzice dostają pieniądze na wszystkie dzieci, co pochłania miliardy złotych z budżetu.

Aktualnie nie trwają żadne prace nad podniesieniem wysokości świadczenia – stwierdziła minister rodziny Marlena Maląg w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu„. Przedstawicielka ministerstwa twierdzi niezmiennie, że dzięki 500plus „rodziny stały się zamożniejsze, pojawiły się lepsze perspektywy ich rozwoju”. Można się z tym teoretycznie zgodzić, ale dziś 500 plus jest warte dużo mniej. niż kilka lat temu.

Jak nie stracić świadczenia rodzinnego? Liczy się data złożenia wniosku

Program Rodzina 500plus w 2020 roku pochłonął nieco ponad 40 mld zł. To kwota gigantyczna, bo niemal połowa obecnej dziury budżetowej powstałej po epidemii koronawirusa. W sumie na 500 plus przeznaczono już ponad 130 mld zł. Trzeba przyznać, że do tej pory żaden rząd nie dał tyle rodzinom.

Należy teraz uważać, aby świadczenia nie stracić. Lada moment rozpocznie się proces przyjmowania wniosków o świadczenie na nowy okres, tj. 1 czerwca 2021 roku. Gdy rodzice nie dotrzymają terminu i nie złożą wniosku, ich dzieci stracą pieniądze.

pierścionek zaręczynowy na której ręce na którym palcu która ręka oferta sklepy 2021 wzory z diamentem

Pierścionek zaręczynowy. Jakie są najnowsze trendy w biżuterii ślubnej?

krzysztof jackowski youtube najnowsze wizje 2021 trump USA cennik

Jackowski przerażony wizją. „To się stanie w tym roku!” Podał dwa terminy