w ,

300 plus na dziecko. Prezydent o nowym programie wsparcia rodzin

Prezydent zapowiedział nowy program wsparcia rodzin. Chodzi o 300 plus dla dziecka do 6. roku życia oraz 250 plus dla starszych dzieci.

300 plus nowy program prezydenta na każde dziecko

300 plus na dziecko. Prezydent zapowiedział nowy program wsparcia rodzin. Niestety chodzi o rodziny w USA, a nie w Polsce. Administracja nowego prezydenta przygotowuje już zarys nowej formy wsparcia.

300 plus na dziecko. Prezydent zapowiada nowy program

Joe Biden chce, żeby dzieci otrzymywały po 300 dolarów miesięcznie. Pieniądze trafią do każdego dziecka do 6 roku życia. Z kolei 250 dolarów trafi do kieszeni dzieci w wieku 6-17 lat. Biden planuje wprowadzić program na okres jednego roku aby zobaczyć, czy przyniesie efekty. Wówczas zostanie przedłużony.

Demokraci liczą, że zasiłki na dzieci staną się stałym programem rządowym, który będzie kontynuowany przez rząd USA w kolejnych latach. Jak szacuje Komitet Odpowiedzialnego Budżetu Federalnego, propozycja 300 plus na dziecko w USA przełoży się na zwiększenie deficytu federalnego o kolejne 120 miliardów dolarów każdego roku.

Naukowcy chwalą pomysł Bidena

Specjaliści i naukowcy wykładający na Columbia University chwalą pomysł, ponieważ ubóstwo dzieci w Stanach Zjednoczonych może zostać wówczas zmniejszone nawet o połowę. Inicjatywa Joe Bidena ma stanowić tylko pierwszy krok w większym planie.

Nie ma się co dziwić. W przeliczeniu na nasze, rodzice dzieci w USA otrzymywać będą równowartość 1,1 tys. zł miesięcznie na dziecko. U nas jest to 500 zł. „Nie możemy pozwolić na to, żeby ludzie głodowali. I na to nie pozwolimy” – podkreślał nowy prezydent USA, który dopiero co został zaprzysiężony.

Prace nad ostatecznym kształtem nowych przepisów jeszcze trwają, na pewno niebawem dowiemy się, jakie będą konkretne zapisy. To wszystko stanowi część planu, który ma na celu rozruszanie gospodarki po pandemii koronawirusa. Najzamożniejsi Amerykanie mogą być jednak zasmuceni, bo zakłada się wykluczenie ich z programu.

minister finansów kościński ostrzega apeluje do polaków oszczędności prywatne

Minister finansów apeluje do Polaków. Chodzi o prywatne oszczędności

pierścionek zaręczynowy na której ręce na którym palcu która ręka oferta sklepy 2021 wzory z diamentem

Pierścionek zaręczynowy. Jakie są najnowsze trendy w biżuterii ślubnej?