w ,

Małoinwazyjne operacje neurochirurgiczne kręgosłupa – charakterystyka

Chory kręgosłup boli i jest przyczyną wielu dokuczliwych schorzeń, jak choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, dyskopatia, osteoporoza, rwa kulszowa i wiele innych.

małoinwazyjne operacje kręgosłup szyjny neurochirurgia opinie forum

Kręgosłup człowieka jest elementem szkieletu spełniającym funkcję podporową i funkcję ruchową całego narządu ruchu oraz spełnia bardzo ważną funkcję ochronną rdzenia kręgowego. Tworzy silną podstawę naszego ciała. Jest szczególnie narażony na zwyrodnienia i urazy.

Chory kręgosłup boli i jest przyczyną wielu dokuczliwych schorzeń, jak choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, dyskopatia, osteoporoza, rwa kulszowa i wiele innych. Większość schorzeń kręgosłupa można wyleczyć, stosując profesjonalną rehabilitację i metody farmakologiczne.

W przypadkach, gdy leczenie zachowawcze nie daje zadowalających rezultatów, pozostaje jedynie leczenie chirurgiczne. O wyborze odpowiedniej techniki chirurgicznej decyduje zespół ortopedów i neurochirurgów, specjalizujących się w leczeniu schorzeń kręgosłupa, uwzględniając rodzaj choroby, stan układu kostnego, stan neurologiczny, ogólny stan pacjenta, jego wiek oraz inne występujące dodatkowe schorzenia.

Chirurgiczne metody leczenia chorób kręgosłupa

Zabiegi chirurgii kręgosłupa można wykonać techniką inwazyjną, która wymaga długiego pobytu w szpitalu i rekonwalescencji po zabiegu przez co czas powrotu do zdrowia znacznie się wydłuża.

Rozwój wiedzy medycznej i nowych metod operacyjnych spowodował szerokie zastosowanie w zabiegach chirurgii kręgosłupa nowoczesnych małoinwazyjnych technik chirurgicznych. Małoinwazyjne operacje neurochirurgiczne kręgosłupa w znacznie mniejszym stopniu uszkadzają tkanki miękkie i kości oraz nie pozostawiają szpecących blizn

Chirurgiczne techniki małoinwazyjne stosowane w leczeniu chorób kręgosłupa są bezpieczniejsze, bo utrata krwi jest mała, a ryzyko zakażeń znikome. Dolegliwości bólowe związane z operacją są znacząco mniejsze niż w przypadku leczenia klasycznego.

POLECAMY:
Kwas hialuronowy – z nim zapomnisz o zmarszczkach!

Metody małoinwazyjne można stosować również u osób, które z racji wieku lub przebytych chorób, nie mogą mieć operacji otwartych. Pobyt w szpitalu po zabiegu jest znacznie skrócony. Rehabilitacja i powrót do zdrowia jest nieporównywalnie szybsza niż w przypadku tradycyjnego zabiegu. Często powrót do aktywności możliwy jest nawet po 24 godzinach.

Małoinwazyjne operacje neurochirurgiczne kręgosłupa

Schorzenia kręgosłupa się obecnie powszechne w naszym społeczeństwie, gdyż dotyczą nawet 80% populacji. Równocześnie stały postęp w metodach leczenia tych schorzeń skutkuje coraz powszechniejszym stosowaniem technik małoinwazyjnych.

Często okazują się one skuteczniejsze, bezpieczniejsze, szybsze oraz mniej bolesne i uciążliwe dla pacjenta. Krótszy jest okres pobytu w szpitalu i rehabilitacji po zabiegu. Operacje chirurgiczne kręgosłupa oraz nowoczesne zabiegi małoinwazyjne przeprowadzane są w nowoczesnych centrach leczenia chorób kręgosłupa, jak Carolina Medical Center w Warszawie i w Gdańsku.

koronawirus wuhan

Koronawirus zabija starsze małżeństwo. Trzymają się za ręce i mówią „do widzenia”

wałęsa won

Lech Wałęsa znów szokuje. Ostre słowa na Facebooku. „Nie podoba się, to won!”