w ,

Sklep internetowy z piecami c.o. Czy warto tam kupować?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się kotły grzewcze na ekogroszek i pellet. Skutkuje to pojawianiem się coraz większej ilości producentów i sklepów internetowych z takim asortymentem.

kotły centralne ogrzewanie sklep internetowy kotły leszka kotlyleszka.pl

Rozwój gospodarki i produkcji sprawia, że komfort w codziennym życiu jest coraz bardziej pożądany, powszechny i ogólnodostępny. Dotyczy to również kwestii ogrzewania domu. Dziś stawia się na użytkowanie bezobsługowe, z jak najmniejszą ingerencją i wysiłkiem.

Sklep internetowy z piecami c.o. – na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie budynku i wody – to pierwszorzędny cel zakupu kotła centralnego ogrzewania, który jest stałym i bezpiecznym źródłem ciepła. Sklepy internetowe takie jak: https://kotlyleszka.pl/kotly-co oferują w swoim asortymencie ekologiczne piece c.o. na ekogroszek oraz pellet, jak również niezbędne akcesoria takie jak podajniki, sterowniki czy dmuchawy.

Wiele osób podczas internetowych zakupów waha się i poddaje wątpliwościom co do wyboru odpowiedniego modelu. Warto zatem wybrać sklep internetowy, w którym istnieje możliwość konsultacji i doboru odpowiedniej wielkości, mocy i rodzaju urządzenia ze specjalistą. Kupujący kierują się przede wszystkim wydajnością, bezpieczeństwem, trwałością oraz oczywiście niskimi kosztami eksploatacji.

Gdzieś na końcu peletonu priorytetów są kwestie ekologiczne, które jednak w nowoczesnych piecach są wyraźnie podkreślone. Oferowane w sklepie kotlyleszka.pl piece to prawie 30 różnych modeli, które dzielą się na modele Auris, Hekla, Komfort oraz Technix.

Średnia cena kotła o 5 klasie EcoDesign to około 8-9 tysięcy złotych. Są jednak modele kosztujące 25 lub 31 tysięcy złotych. Oczywiście te ostatnie służą do ogrzewania dużych i wymagających powierzchni.

Do efektywnego ogrzania domu najlepiej sprawdzają się kotły o mocy 20-30 kW. Przy wyborze należy uwzględnić wiele niuansów takich jak: wysokość pomieszczeń, poziom ocieplenia budynku, jakość termoizolacji, rodzaj wentylacji, metraż oraz swoje indywidualne preferencje.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Analizując oferty sklepów internetowych z piecami c.o. dobrze jest sprawdzić statuty bezpieczeństwa oferowanych kotłów oraz certyfikat EcoDesign. Od 2018 roku obowiązuje zakaz dystrybucji kotłów, które nie posiadają 5 klasy oraz certyfikatu EcoDesign. Jeżeli producent lub sklep internetowy nie ujawnia takich danych, nie będzie on sklepem godnym polecenia.

Źródło ciepła powinno być przede wszystkim bezpieczne dla domowników. Nie powinno się zatem bagatelizować norm i certyfikatów, zwłaszcza że na rynku nie brakuje transparentnych producentów i kotłów wysokiej jakości.

artur barciś koronawirus covid obcy zdjęcie po chorobie miodowe lata ranczo

Artur Barciś pokazał zdjęcie po COVID-19. Aż trudno aktora rozpoznać

szczepionka covid zmarła kobieta powikłania odczyn poszczepienny śmierc po zaszczepieniu

Pielęgniarka zmarła 48 godzin po przyjęciu szczepionki. Rodzina chce wyjaśnień