w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ

Szczepienia. Znany doktor ujawnia: „Musimy postawić sprawę jasno…”

Liczne grono obywateli Polski ma obawy co do bezpieczeństwa szczepionki na koronawirusa. Czy słusznie? Kwestie te objaśnił znany specjalista.

szczepienia covid bezpieczeństwo dr cessak polsat news gość wydarzeń przymusowe szczepienia na koronawirusa
Fot. Facebook

Szczepienia na COVID-19 w Polsce rozpoczęły się. Zaszczepiono już ponad 100 tys. osób. Na ten temat na antenie Polsat News wypowiadał się znany specjalista i prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

dr Grzegorz Cessak: „Kłamstwa i brednie”

Specjalista w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim stwierdził, że bardzo ważne są kwestie informacyjne i prowadzenie skutecznej kampanii. Chodzi o fakt, że znaczna część społeczeństwa obawia się przyjęcia szczepionki na koronawirusa.

Spore grono obywateli boi się, że preparat zmieni DNA człowieka. To prawdopodobnie efekt pojawiających się wszędzie teorii spiskowych.

Musimy postawić sprawę jasno – reżim badań klinicznych nie został zmieniony. (…) Ta szczepionka nie zmienia DNA człowieka, nie wnika do jądra komórkowego, nie może doprowadzić do żadnych zmian w człowieku. To kłamstwa i brednie – stwierdził dr Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Nowe zawsze powoduje wątpliwości – podkreślił specjalista pytany o powody sceptycyzmu co do szczepień, jaki narasta w Polakach. Zdaniem Cessaka wszelkie niejasności należy natychmiast skutecznie rozwiewać. – Kwestie informacyjne kampanii są bardzo istotne w tym elemencie całej procedury – zaznaczył doktor.

„Zaufać rozwojowi medycyny i nauki”

W dalszej części rozmowy w Polsat News specjalista przyznał, że niewątpliwie „musimy zaufać rozwojowi medycyny i nauki„.

Wszystkie produkty lecznicze przeszły reżim badań klinicznych i muszą mieć udowodnioną jakość produktu. To jest podstawa dopuszczenia do obrotu – wskazanie stosunku korzyści do ryzyka. Musi być pozytywny, by lek dopuszczono – tłumaczył dr Cessak.

Badania kliniczne były przeprowadzane także dla populacji z chorobami towarzyszącymi, o takim samym przebiegu, jak osoby starsze. Działania niepożądane były analogiczne jak u innych pacjentów. Jest to przeniesienie danych na inne populacje. Tak samo możliwe to będzie w populacji dziecięcej. Pewne dane w późniejszym etapie będą przeniesione na młodsze dzieci.

Brak wpływu na ludzki genotyp. Narodowy Program Szczepień Gov.pl/szczepimysie

Pytany o obawy dotyczące zmian, jakie szczepionka ma rzekomo wywołać w ludzkich genach, dr Cessak zaznaczył, że preparat nie ma wpływu na ludzki genotyp.

POLECAMY:
Alicja Węgorzewska boi się szczepionki. „Nie wiem, jak wpłynie na moje zdrowie”

Ta szczepionka nie zmienia DNA człowieka. Nie wnika do jądra komórkowego. Nie doprowadza do żadnych zmian w człowieku. To kłamstwa i brednie – podkreślił dr Cessak w rozmowie.

Źródło: Polsat News

ewa krawczyk alarm tvp ostatni wywiad szczegóły śmierci krzysztofa krawczyka

Żona Krawczyka o ostatnich minutach życia artysty. „Oczka pobiegły do tyłu…”

agnieszka radwańska instagram jakub syn partner mąż kariera

Agnieszka Radwańska zdecydowała. Fani będą załamani. „Nie żałuję”