w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Polski Ład. Co PiS proponuje Polakom? Rząd odkrywa karty. LISTA ZMIAN

Na 15 maja PiS zaplanował wielką konwencję programową. To ma być przełomowy moment dla Polski, choć nie wszyscy będą zadowoleni.

polski ład nowa nadzieja program pis kaczynski morawiecki jednoosobowa działalność gospodarcza samozatrudnienie składka zdrowotna

Polski Ład – nowy program PiS na kolejne lata – zostanie zaprezentowany 15 maja po godz. 10. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zaprezentują swoje propozycje społeczno-gospodarcze na czas po epidemii.

Polski Ład, wcześniej Nowy Ład. Szczegóły programu i drastyczna podwyżka podatków

Jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy – oświadczył podczas niedawnego kongresu Impact’21.

Największa część programu Polski Ład ma dotyczyć spraw finansowych. Osoby najlepiej zarabiające mają mieć podwyższone podatki. Część przywilejów podatkowych stracą także samozatrudnieni. Zyskają tylko osoby zarabiające mało i ubogie. W programie jest też zniesienie limitów do lekarzy specjalistów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Przedstawiam dziś wstęp do omówienia programu Polski Ład. Programu obszernego, wielkiego, programu, który został sformułowany niedawno. Dzisiaj po przygodach ma być przedstawiony Polakom. Ktoś zapyta – dlaczego teraz. Otóż wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia. Nie jesteśmy tego pewni, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez wygaszenia jej, wtedy wszystkie plany nie będą miały sensu. Ale wierzymy w siłę państwa i jego sprawność. Wierzymy w rozsądek Polaków – tymi słowami otworzył konferencję Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Trzeba wyciągnąć coś, co jest znakiem firmowym Zjednoczonej Prawicy. Polityka społeczna – powiedział Jarosław Kaczyński. – Podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł – powiedział prezes PiS. – Drugi próg podatkowy wzrośnie z dzisiejszych 85 tys. zł do 120 tys. – podał prezes PiS. – Ten Polski Ład jest oparty o wartości. To Polska równych szans, Polska sprawiedliwa. To jest nasz cel i cel Polski – dodał Jarosław Kaczyński.

Składka zdrowotna mocno w górę. Kwota wolna od podatku w górę do 120 tys. zł. Emerytura bez podatku i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Prawdziwa rewolucja szykuje się zapewne w składce zdrowotnej. PiS chce zlikwidować możliwość odliczenia jej od podatku dochodowego. Ma być płacona od całości zarobków, czyli od dochodu. NFZ dostanie przez to kilkanaście miliardów złotych dodatkowo.

Dla wszystkich, czy osoby są zatrudnione na umowie o pracę, czy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, składka będzie wynosiła 9 proc.

Idziemy dalej z rewolucją podatkową – zapowiedział premier. – Wprowadzamy rozwiązanie, które postawi nas ponad wiele państw Europy Zachodniej i to kwota wolna od podatku o wysokości 30 tys. zł. To prawdziwa rewolucja dla milionów Polaków – powiedział Mateusz Morawiecki.

Drugi krok, to wzmocnienie klasy średniej. Ten krok to podniesienie progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys. zł. To jest program budowy klasy średniej dla wszystkich, a nie tylko dla nielicznych – dodał premier.

Emerytura do 2,5 tys. zł bez podatku i lepsze życie dla naszych seniorów. Punkt czwarty to polityka mieszkaniowa – powiedział Mateusz Morawiecki. Była też mowa o inwestycjach.

Rząd zdecydował się też, aby wesprzeć rodziców w pierwszych 3 latach po narodzinach dziecka. „Wprowadzimy rodzinny kapitał opiekuńczy – 12 tys. zł do wykorzystania między 12. a 36. miesiącem życia dziecka”- oświadczył premier.

Mieszkanie bez wkładu własnego. Dofinansowanie do 40% wartości. Podpisanie deklaracji programowej Zjednoczonej Prawicy

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” przy kredycie mieszkaniowym, dofinansowanie dla korzystających z budownictwa społecznego i uproszczenie przepisów przy budowie małych domów mieszkalnych – to kolejne propozycje zapisane w Polskim Ładzie. W założeniu mają pomóc w zapewnieniu mieszkań dla rodzin.

Rodziny są w sercu programu Prawa i Sprawiedliwości, programu Zjednoczonej Prawicy. Zdecydowaliśmy się, aby wesprzeć rodziców w pierwszym okresie pop urodzeniu dziecka – twierdzi Morawiecki.

Na scenie pojawili się liderzy Zjednoczonej Prawicy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, prezes Porozumienia Jarosław Gowin oraz prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podpisali razem deklarację programową Polski Ład.

Pojawiają się silnie krytyczne głosy na temat nowego programu PiS.

Sprawdza się niestety, co pisałem jakiś czas temu: zaoranie klasy średniej, polegające na zredefiniowaniu, kto do niej należy. Jak sobie ustawimy klasę średnią na poziomie 6 tys. netto, to możemy się chwalić, że jej pomagamy – stwierdził publicysta Łukasz Warzecha. Faktycznie dla większości osób zarabiających powyżej 10 tys. zł nastąpi gwałtowny wzrost obciążeń podatkowych (nawet dwukrotny lub trzykrotny wzrost składki na NFZ).

Granica bogactwa została wyraźnie postawiona przez rząd na absurdalnie niskim poziomie 10 tys. brutto.

Czerwony dywan dla przedsiębiorców

Minister Gowin zapowiedział, że jego celem jet przekształcenie Polski w duże zaplecze produkcyjne, które będzie umieć zapewnić bezpieczeństwo produkcyjne Europie. – Ogłaszam czerwony dywan dla polskich przedsiębiorców. Pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą Polsce powrócić na ścieżkę dynamicznego rozwoju – dodał lider ZP.

Polski Ład składa z następujących obszarów tematycznych:

  • Planu na zdrowie,
  • Uczciwej pracy – godnej płacy,
  • Dekady rozwoju,
  • Rodziny i domu w centrum życia,
  • Polski – naszej ziemi,
  • Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek,
  • Dobrego klimatu dla firm,
  • Czystej energii – czystego powietrza,
  • CyberPoland 2025,
  • Złotej jesień życia

polski ład kolejki do lekarzy specjalistów zniesienie limitów służba zdrowia składka zdrowotna

Zaskakujący ruch rządzących. Chodzi o kolejki do lekarzy specjalistów

firma w czechach polski ład składka zdrotowna 9% od przychodu morawiecki samozatrudnienie jednoosoobowa działalność

Firma w Czechach. Czy Polski Ład wypchnie specjalistów poza kraj?