w , ,

HAHAHA!HAHAHA!

Zaskakujący ruch rządzących. Chodzi o kolejki do lekarzy specjalistów

Rewolucyjne zmiany w służbie zdrowia. Rząd zapowiada drastyczny skok składki zdrowotnej, co może doprowadzić do likwidacji klasy średniej i ucieczki specjalistów z Polski.

polski ład kolejki do lekarzy specjalistów zniesienie limitów służba zdrowia składka zdrowotna

Polski Ład to nowy program, którym PiS pochwali się rano w sobotę 15 maja. Poza szeregiem fundamentalnych zmian i zapewne też sporych podwyżek podatków dla więcej zarabiających, na liście znalazło się jedno zaskakujące rozwiązanie dotyczące służby zdrowia.

Polski Ład. Rząd zniesie limity do lekarzy specjalistów. Czy to pozwoli skrócić kolejki?

Zniesienie limitów do lekarzy specjalistów zakłada nowy program PiS na rzeczywistość po pandemii. Dziennikarze stacji radiowej RMF FM ustalili, że nowy program dotyczący między innymi zmian w służbie zdrowia ogłosi w sobotę 15 maja premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z ustaleniami mediów zmiany nie zostaną jednak wprowadzone od razu, tylko w kilku krokach. W pierwszej kolejności ze zniesienia limitów do lekarzy skorzystają dzieci i młodzież. Dorośli będą na końcu. Cała operacja ma zostać przeprowadzona i wdrożona do końca 2022 roku.

Wygląda więc na to, że łatwiej będzie dostać się do lekarza, bo taki ruch pozwoli znacząco skrócić kolejki. Docelowo ma to też spowodować, że nikt nie będzie czekał miesiącami lub latami na zabiegi. Polski Ład to jednak przede wszystkim to, czego PiS nigdy miało nie robić, czyli mocne podwyżki podatków.

Niektóre podatki zostały podwyższone czy nawet wprowadzone nowe, ale generalnie poziom opodatkowania w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości spadł – przyznał Marcin Horała w rozmowie z dziennikarzami TVN24.

Program PiS mocno uderzy w ludzi przedsiębiorczych i zabije jednoosobowe firmy

Tak daleko idąca reforma ochrony zdrowia, która została zapisana w Polskim Ładzie, niesie za sobą ogromne zmiany w podatkach. Nieoficjalnie mówi się o drastycznej podwyżce składki zdrowotnej, likwidację odliczenia jej od podatku oraz mocny wzrost podatków dla firm jednoosobowych.

Rząd takimi zmianami doprowadzi do praktycznej likwidacji jednoosobowych firm. Dla wielu takich podmiotów będzie to oznaczać koniec ich istnienia lub drastyczny wzrost kosztów. Biorąc pod uwagę, że taką formę rozliczenia z fiskusem wybierają najczęściej wartościowi specjaliści, już teraz myślą oni o tym, aby przenieść się z pracą do innych krajów.

To z kolei oznacza realną likwidację klasy średniej w Polsce i pogorszenie sytuacji na rynku pracy z powodu ucieczki wykwalifikowanych specjalistów.

Warto też wspomnieć, że w jednym z ostatnich badań dla RMF FM i DGP aż 61,2 proc. respondentów opowiedziało się przeciwko podnoszeniu składki zdrowotnej w celu podniesienia jakości świadczeń w ochronie zdrowia i skróceniu kolejek do lekarzy.

Źródło: RMF, opracowanie własne

polacy nienawidzą elit najbogatsi forum ibris sondaż badanie

Ujawniono, kogo Polacy najbardziej nienawidzą! To badanie mówi wszystko

polski ład nowa nadzieja program pis kaczynski morawiecki jednoosobowa działalność gospodarcza samozatrudnienie składka zdrowotna

Polski Ład. Co PiS proponuje Polakom? Rząd odkrywa karty. LISTA ZMIAN