w ,

AstraZeneca w Polsce wstrzymana! Co z drugą dawką? Jest decyzja

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zdecydował o wstrzymaniu szczepienia preparatem AstraZeneca. Co jest powodem?

astrazeneca druga dawka szczepienia wstrzymane opinie ulotka skuteczność

AstraZeneca to preparat, o którym jest od dawna głośno. Tym razem podjęto kluczową decyzję, która będzie miała duży wpływ na proces szczepień w naszym kraju. Czy jest jakieś zagrożenie dla pacjentów? Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zdecydował. o wstrzymaniu szczepienia tym preparatem.

AstraZeneca wstrzymana w Polsce. Co z drugimi dawkami?

Ta decyzja dla osób, które zdecydowały się i wybrały ten konkretny preparat, jest dość niespodziewana. Wcześniej sporo pisano (co było mniej lub bardziej uzasadnione) o niebezpieczeństwie stosowania szczepionki AstraZeneca, w tym o zakrzepicach jako powikłaniu.

Szczepionka ta obecnie została całkowicie wstrzymana i nie będzie stosowana w Polsce do odwołania. O wszystkim poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Jedno jest pewne – za decyzją nie stoi kwestia zdrowia obywateli.

Prezes RARS wyjaśnił, że nie chodzi w tym przypadku o bezpieczeństwo stosowania preparatu tej firmy. Powody są bardziej nietypowe, bowiem chodzi o to, że producent nie wywiązuje się z poprzednio podpisanych umów. Padły słowa o blokadzie dostaw i przesunięciu terminów dostarczania dawek do Polski. To zaburzyło proces szczepień.

Szczepienia wstrzymane. Ujawniono powód decyzji

AstraZeneca okazała się dla naszego rządu firmą mało przewidywalną i wygenerowało to spore zamieszanie w terminach szczepień. Dla Polaków najważniejsze z kolei jest to, aby mieli pewność, że otrzymają drugą dawkę tego samego producenta oraz w wyznaczonym pierwotnie terminie.

Politycy cały czas zapewniają, że drugie dawki szczepionek wszystkich producentów są zabezpieczane na bieżąco, ale z tym jak widać bywa bardzo różnie. Kuczmierowski ujawnił, że obecne dostawy AstraZeneca będą przeznaczone tylko i wyłącznie na drugie dawki.

POLECAMY:
Koronawirus. Znany lekarz ostro o antycovidowcach: „Banda debili, pajace!"

Wszystko, co dostajemy, przeznaczamy na drugie dawki. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy ok. 800 tys. dawek. W tym tygodniu otrzymamy ok. 250 tys. Jesteśmy przygotowani, że będziemy realizować szczepienia tak, by dla nikogo nie zabrakło – podsumował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w rozmowie z dziennikarzami WP.

Źródło: Wirtualna Polska

płaski brzuch sposoby jak uzyskać dieta ćwiczenia lato 2021

Płaski brzuch do wakacji? Dzięki tej diecie to łatwiejsze, niż się wydaje

blefaroplastyka powiek opinie cena przed i po efekty cena

Blefaroplastyka powiek – co to jest? Opinie i efekty