w

WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Majątek Andrzeja Dudy ujawniony! Na brak pieniędzy nie może narzekać

O takich zarobkach przeciętny Kowalski może jedynie pomarzyć. Czym dysponuje prezydent Andrzej Duda? Oświadczenie majątkowe pod lupą dziennikarzy!

andrzej duda majątek oświadczenie majątkowe ile zarabia
Fot. YouTube / prezydent.pl (screen)

Andrzej Duda jest bogaczem? Może nie zarabia tyle, co jego koledzy na tym samym stanowisku w innych krajach Europy, ale narzekać na brak kasy nie może. Nasz prezydent żyje w luksusie, a brak pieniędzy nie jest dla niego żadnym problemem.

Majątek Andrzeja Dudy. Ujawniono kwoty

Prezydent Andrzej Duda na stan swojego portfela narzekać raczej nie powinien. Po pierwsze wielka willa w Krakowie kupiona w 2018 r. (150 metrów kwadratowych), a do tego spora miesięczna pensja, która przeciętnego Kowalskiego wbija w fotel. Nasza prezydencka para nie ma powodów do narzekań.

Aktualnie prezydent Andrzej Duda zarabia nieco ponad 12,5 tys. zł miesięcznie. Jest to jednak pensja podstawowa, do której należy doliczyć szereg różnych dodatków. To np. 5,4 tys. zł dodatku funkcyjnego i 2,5 tys. zł za staż pracy. Łatwo policzyć, że kwota w tym momencie rośnie do 20,4 tys. zł.

Roczne zarobki Dudy to już ponad 240 tys. zł, co sprawia, że przez 6 lat prezydentury na jego konto wpłynęło już łącznie 1,5 mln zł. Wszystkie wyliczenia zostały przeprowadzone przez wnikliwych dziennikarzy „Super Expressu„.

Kamery na 70 tys. zł, mieszkania, działki i willa

Do posesji głowy państwa nie może się zbliżyć nikt, kto może stanowić potencjalne zagrożenia dla życia i zdrowia. Dlatego wokół domu Andrzeja Dudy zamontowano szereg kamer, na które wydano ok. 70 tys. zł.

Oświadczenie majątkowe prezydenta na tym się nie kończy. Andrzej Duda posiada jeszcze mieszkanie o powierzchni 80 m2 i działkę o powierzchni 325 m2. Kadencja Dudy również niedługo się skończy, a z czegoś trzeba na stare lata żyć. Dlatego zapobiegliwa para prezydencka na trudniejsze czasy i na starość odłożyła trochę gotówki.

POLECAMY:
Andrzej Duda szczerze o szczepionkach. Mówił o bólu i cierpieniu

Głowa państwa ma na koncie 120 tys. złotych i ok. 30,6 tys. euro (równowartość ok. 137 tys. zł). Poza tym ma w swoim portfelu również papiery wartościowe zakupione na giełdzie o wartości ok. 88 tys. zł. Czy prezydent ma zatem powody. aby martwić się, z czego żyć na starość? Póki co raczej nie.

Źródło: se.pl

kaczyński 2022 przedterminowe wybory odejście z rządu prezesa pis

Kaczyński odejdzie z rządu! Ujawniono datę przedterminowych wyborów

prof. gut wirusolog jesień czwarta fala koronawirusa szczepienia

Polski wirusolog się wygadał? „Prawdopodobnie będą umierać dziadkowie”