w

Jarosław Kaczyński zaliczył wielką wpadkę! Wszystko się nagrało. ZOBACZ FILM

Wpadka okazała się wodą na młyn dla politycznych przeciwników, bowiem to oni oskarżają prezesa partii rządzącej o sympatię do Rosji.

jarosław kaczyński kongres pis hymn narodowy wpadka
Fot. YouTube / M. Szczwany (screen)

Józef Wybicki – autor słów Mazurka Dąbrowskiego – bez wątpienia wierci się w grobie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości to niezbyt umuzykalniona ekipa, o czym wiele razy się przekonaliśmy. Tym razem mamy kolejną wpadkę.

Kaczyński zalicza wpadkę. Nagranie jest już w internecie

W sobotę 3 lipca w stolicy odbył się zapowiadany od wielu tygodni kongres Prawa i Sprawiedliwości (wydarzenie było zamknięte dla mediów). Spotkanie polityków obozu władzy rozpoczęto się tradycyjnie od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Na starcie stary i jednocześnie nowy prezes PiS zaliczył wpadkę.

Wielu na to czekało i spodziewało się, że Jarosław Kaczyński tym razem znów nie zaliczy śpiewu. Dla jednych to mała wpadka, dla innych wielka gafa i wstyd. Już na samym początku zamiast słów „Kiedy my żyjemy” z ust prezesa usłyszeliśmy „Póki my żyjemy„. Pierwsza wersja jest wersją poprawną, a druga to rusycyzm.

Wpadka ta okazała się wodą na młyn politycznych przeciwników, bowiem to oni oskarżają prezesa partii rządzącej o sympatię do Rosji.

Prezes PiS śpiewa hymn. Zaliczył wpadkę językową

Internauci już na początku spotkania polityków PiS dyskutowali, że prezes wygląda na bardzo zmęczonego. Wiek robi swoje i nie bez powodu sam Kaczyński obiecał, że zostaje prezesem partii po raz ostatni. Warto przypomnieć, że to nie pierwsza gafa. 4 czerwca 2006 roku na kongresie PiS Jarosław Kaczyński wyśpiewał słowa: „Z ziemi polskiej do Wolski„.

Warto jednak zauważyć, że nie tylko Kaczyński się mylił. Pomyłki podczas śpiewania w całej Polsce zdarzały się wszędzie, najczęściej właśnie we wspomnianym fragmencie utworu. To dlatego w 2018 roku kibice Legii Warszawa zapoczątkowali akcję edukacyjną w tej kwestii.

Chodziło o to, aby w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nikt nie musiał spalić się ze wstydu. Akcja promocyjna odbyła się szerokim echem pod hasłem #KiedyMyŻyjemy.

Źródło: o2.pl

zachęty do szczepień pieniądze młodzi grecja

675 zł i darmowy internet. Tak politycy chcą zachęcić młodych do szczepień

meble hotelowe tapicerowane wakacje

Czego oczekiwać od producenta mebli hotelowych?