w ,

675 zł i darmowy internet. Tak politycy chcą zachęcić młodych do szczepień

Na całym świecie politycy dwoją się i troją wymyślając kolejne zachęty, bo nikt nie chce szczepić przymusowo. Pojawiły się kolejne pomysły na zachęcenie do szczepień.

zachęty do szczepień pieniądze młodzi grecja

Coraz mniej osób chce się szczepić, a najmniej chętni są młodzi ludzie. Na całym świecie politycy dwoją się i troją wymyślając kolejne zachęty, bo nikt nie chce szczepić przymusowo. Wszystko przez to, że młodzież nie obawia się wirusa i żyje chwilą.

600 zł, bon i darmowy internet dla młodych, jeśli się zaszczepią

Politycy i rządy na całym świecie wymyślają kolejne zachęty dla młodych, aby ci chcieli się zaszczepić przeciw COVID-19. Nikt nie chce bowiem robić tego na siłę, bo to by było przez społeczeństwa źle odebrane.

Młodzi ludzie nie obawiają się wirusa tak jak seniorzy, a nawet jeśli zachorują, to są pewni, że przejdą chorobę bez większych objawów. Na nowy pomysł wpadł właśnie rząd w Grecji, który chce rozdać pieniądze i dostęp do darmowego internetu w zamian na zaszczepienie się.

W tym kraju restrykcje powoli są luzowane, ale władze nadal obawiają się, że małe zainteresowanie szczepieniami spowoduje wybuch kolejnej fali epidemii. Dlatego zanim to nastąpi, politycy chcą zrobić wszystko, by młodych Greków zachęcić do przyjęcia preparatu.

Bon na 150 euro i inne nagrody dla młodych Greków

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis poinformował już o tym oficjalnie. Każdy młody Grek dostanie bon na 150 euro oraz dostęp do darmowego internetu. Ma być to pewnego rodzaju podziękowanie i wdzięczność za to, że chcą chronić siebie i innych przed zarazą.

Nagrody dostaną tylko osoby w wieku od 18 do 25 lat. Bon będzie można wykorzystać finansując wakacyjne wyprawy lub dostęp do placówek kultury. Z kolei darmowy dostęp do sieci na urządzenia mobilne będzie obowiązywał cały sierpień.

POLECAMY:
Polski reumatolog ujawnił prawdę o skuteczności Pfizer. "To się samo komentuje!"

Promowanie szczepień w taki czy inny sposób to nic nowego, bo zainteresowanie przyjęciem preparatu cały czas spada. Na całym globie zaszczepiono na COVID-19 dopiero nieco ponad 30 proc. osób. W Polsce politycy nie rozdają pieniędzy, ale można wziąć udział w loterii szczepionkowej. Komu się poszczęści, wygra nie tylko zdrowie swoje i bliskich, ale być może milion złotych.

prawidłowy montaż drzwi wewnętrznych

Prawidłowy montaż drzwi wewnętrznych. Jak tego dokonać?

jarosław kaczyński kongres pis hymn narodowy wpadka

Jarosław Kaczyński zaliczył wielką wpadkę! Wszystko się nagrało. ZOBACZ FILM