w , ,

Kiedy warto udać się do psychoterapeuty?

Polskie Towarzystwo Psychologiczne podkreśla, że Polsce niestety nadal pomoc z zakresu psychoterapii jest dla wielu osób tematem tabu.

czy warto iść do psychoterapeuty psychoterapia czy warto

Wizyta u psychoterapeuty może przynieść naprawdę trudne do przecenienia korzyści. Najpierw jednak trzeba się odważyć na tę pierwszą wizytę.

Gabinet psychoterapii – kiedy warto go odwiedzić?

Polskie Towarzystwo Psychologiczne podkreśla, że Polsce niestety nadal pomoc z zakresu psychoterapii jest dla wielu osób tematem tabu. Prywatny gabinet lekarski stoi otworem, natomiast wiele osób nadal się boi z takiej pomocy skorzystać. Boi się osądu, śmieszności problemu, lekceważenia.

Trzeba natomiast wyraźnie podkreślić, że po pandemii i przymusowym zamknięciu w domu wiele osób zdało sobie sprawę, że autentycznie potrzebuje wsparcia psychologicznego. Dotyczyć ono może bardzo różnych spraw. Do psychoterapeuty możesz pójść z zaburzeniami odżywiania, problemem nerwic.

Terapia pomaga w kryzysach małżeńskich, relacja zawodowych. Skorzystanie z pomocy psychologicznej może okazać się absolutnie przełomowym momentem w twoim życiu, tylko musisz się na to zdecydować.

Zaburzenia odżywiania i co jeszcze – kiedy może ci pomóc psycholog Rzeszów?

Gabinet psychologiczny to miejsce, gdzie zostaniesz otoczony troską na najwyższym poziomie. Psycholog Rzeszów nie jest od ferowania wyroków ani od oceniania. On ma ci pomóc znaleźć źródło problemów i drogę do ich rozwiązania.

Często najpierw w ramach terapii musi cię doprowadzić do momentu, w którym będziesz w ogóle w stanie nazwać źródło problemu. Psycholodzy przekonują, że często to ten moment jest najtrudniejszy. Potem można przejść do działań.

Warto korzystać z pomocy certyfikowanych psychoterapeutów, którzy mogą pomóc w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, w tym:

  • zaburzeń nerwicowych, lękowych,
  • depresji,
  • zaburzeń osobowości,
  • zaburzeń psychosomatycznych,
  • zaburzeń odżywiania.

Gabinety psychoterapii otwarte są także dla osób które nie zgłaszają bezpośrednich dolegliwości, a ciepiących między innymi z powodu problemów z nawiązywaniem relacji. Są osoby, które mają trudność wchodzenia w relacje, nawiązywania i utrzymywania satysfakcjonujących znajomości, co następnie przekłada się niestety na brak zadowolenia z życia, a także niskie poczucie własnej wartości.

Stąd zaś już prosta (niestety) droga do innego rodzaju zaburzeń emocjonalnych. We wszystkich tych problemach cennym wsparciem okazuje się m.in. psychoterapia w ujęciu psychodynamicznym. Taka terapia sprawdza się bardzo dobrze w leczeniu zaburzeń osobowości.

Pomaga także wyjść z niezdrowej nieśmiałości, agresji czy dojmującego poczucia smutku i nieszczęścia. Stosuje się ją także w terapii uzależnień.

systemy rezerwacji kręgielni

Jak działają systemy rezerwacji kręgielni?

nauczycielka leszno zespół szkół ekonomicznych śmierc szczepionka nop odczyny poszczepienne

Nauczycielka zmarła po szczepieniu? Nowe informacje o przyczynach zgonu