w

Nauczycielka zmarła po szczepieniu? Nowe informacje o przyczynach zgonu

To była jedna z głośniejszych spraw tego typu w Polsce. Młoda kobieta z Leszna zmarła kilka dni po zaszczepieniu preparatem AstraZeneca. Są nowe informacje.

nauczycielka leszno zespół szkół ekonomicznych śmierc szczepionka nop odczyny poszczepienne
Fot. Facebook / zseleszno

To była jedna z najgłośniejszych w naszym kraju spraw związanych ze śmiercią człowieka w kontekście szczepień przeciw COVID-19. Nie tak dawno pisaliśmy, że 36-letnia nauczycielka z Leszna zmarła po przyjęciu preparatu AstraZeneca. Pojawiły się nowe informacje na temat tego zdarzenia.

36-latka zmarła po szczepieniu na COVID-19? Udało się ustalić przyczyny śmierci

To niezwykle smutne wydarzenie, o którym dość szczegółowo pisaliśmy jakiś czas temu, znalazło swoje rozwiązanie. Po wielu miesiącach ustaleń na szczęście udało się ustalić przyczyny zgonu młodej nauczycielki z Leszna. Było ono jednak przez cały ten okres świetnym materiałem dla środowisk antyszczepionkowych.

Nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie zmarła na początku marca w kilka dni po przyjęciu szczepionki firmy AstraZeneca. To jedno z wielu wydarzeń tego typu, które wywołało wielkie zamieszanie i hejt na producenta szczepionki. Wiele osób zaczęło poważnie obawiać się szczepić.

Najnowsze doniesienia w tej sprawie pokazują, że śledztwo w sprawie zgonu młodej kobiety umorzono. Zdaniem śledczych nie stwierdzono też, aby doszło w tym przypadku do popełnienia czynu zabronionego. O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Ełk.

Śmierć kobiety bez związku ze szczepieniem

Opinia biegłego badającego przypadek śmierci mówi jasno – zgon nie był związany z przyjęciem szczepionki na koronawirusa. Informację mediom przekazała zastępca Prokuratora Rejonowego Daria Dąbrowicz-Rzepka.

Sekcja zwłok i badanie ciała dały jednoznaczną odpowiedź. Kobieta chorowała przed przyjęciem preparatu. Prokurator wykluczył więc związek szczepienia ze zgonem młodej nauczycielki.

Oficjalnie potwierdzono też, że „pokrzywdzona zmarła z przyczyn naturalnych„. Ogłoszone postanowienie nie jest jeszcze prawomocne.

czy warto iść do psychoterapeuty psychoterapia czy warto

Kiedy warto udać się do psychoterapeuty?

jak wybrać okna do nowego domu sposoby ceny

Jak wybrać okna do nowego domu? Poznaj najlepsze sposoby