w , ,

HAHAHA!HAHAHA!

Polityk PiS ujawnia smutną prawdę o Polskim Ładzie. Chodzi o podatki

Podczas gdy politycy PiS z premierem na czele wychwalają w regionach Polski Ład, okazuje się, że w całym programie chodzi o coś innego.

polski ład ryczałt składka zdrowotna od kiedy kwota wolna od podatku kalkulator jednoosobowa działalność
Fot. YouTube / KPRM

Polski Ład to nowy program Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Jest bardzo mocno promowany w terenie nawet przez samego premiera Mateusza Morawieckiego. Problem w tym, że na spotkaniach z mieszkańcami całej Polski nie mowi się całej prawdy.

Polski Ład. Stanisław Karczewski nie pozostawia złudzeń

Polski Ład nadchodzi wielkimi krokami, ale okazuje się, że politycy PiS opowiadają w terenie głównie o zaletach. Jest jednak drugie dno i oficjalnie już zostaliśmy poinormowani, że chodzi przede wszystkim o drastyczne podwyżki podatków i jeszcze głębsze sięgnięcie do naszych kieszeni.

Na temat programu wypowiedział się jeden z czołowych polityków partii rządzącej i były Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Nie pozostawił on żadnych złudzeń, że chodzi przede wszystkim o jeszcze większe podatki dla wszystkich. O tym jednak niewiele się mówi.

Polski Ład dla sporego grona obywateli będzie niczym innym jak drastycznym wzrostem opłat i danin, głównie związanych ze składką na Narodowy Fundusz Zdrowia. Co nas zatem czeka? Słuchając marszałka Stanisława Karczewskiego, możemy w pierwszym momencie odnieść wrażenie, że same zalety. Nic bardziej mylnego.

Dla niektórych podatki wzrosną nawet trzykrotnie

Stanisław Karczewski, który ujawnił prawdę o Polskim Ładzie w trakcie programu „Gość Wydarzeń” powiedział też coś całkiem zaskakującego. Jego zdaniem wyższe podatki sprawią, iż Polacy będą zarabiali jeszcze więcej. Trudno to skomentować, podobnie jak wypowiedź wiceministra finansów, który przyznał, że dzięki lockdownowi sytuacja Polaków się polepszyła.

Ponownie więc słyszymy, że rząd zabierze nam jeszcze więcej pieniędzy dla naszego dobra.

– Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy nieźle zarabiają, płacąc wyższe podatki będą i tak zarabiać więcej. Będziemy coraz bogatszym krajem, coraz szybciej rozwijającym się i te nasze zarobki będą wzrastały. Będziemy przekonywać pana premiera Gowina i wierzę, że ruszy on z nami, by promować Polski Ład – zapewnił Stanisław Karczewski w Polsat News.

POLECAMY:
Firma w Czechach. Czy Polski Ład wypchnie specjalistów poza kraj?

Podsumowując, jedyne co słyszymy o Polskim Ładzie to same zalety. Niestety, jak zwykle, nie jest tak różowo i stracą na tym nawet te osoby, które zarabiają nieco ponad średnią krajową. Krótko mówiąc trzymajmy się za portfele, ponieważ politycy znów będą w nich szukać środków na swoje przetrwanie. A gdy doliczymy do tego wysoką inflację, rosnące inne daniny i opłaty oraz koszty utrzymania, okaże się, że jedyną zmianą dla Polaków jest jeszcze droższe życie.

Źródło: Polsat News

obowiązkowe szczepienia covid w polsce ustawa kara grzywna rozporządzenie

Odmówisz szczepienia na COVID? Będą dotkliwe kary. „Nie mamy już wyjścia”

zmiany 500 plus zawieszone od 2021 co dalej z 500 plus 2021 wnioski maląg

500 plus. Ogromne zmiany w wypłatach od 2022. Znamy szczegóły