w ,

Mieszkania Kraków – wymarzona nieruchomość w Małopolsce

Przestronne mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego, to świetna propozycja dla osób poszukujących wygodnych i komfortowych rozwiązań.

mieszkania kraków nieruchomości w małopolsce

Każdy marzy o zakupie swojego wymarzonego mieszkania. Kraków oferuje pod tym względem dostęp do wielu interesujących propozycji nieruchomości. Przestronne mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego, to świetna propozycja dla osób poszukujących wygodnych i komfortowych rozwiązań.

Rynek nieruchomości oferuje także domy jednorodzinne, dedykowane głównie dla osób ceniących sobie ciszę i poczucie prywatności. Jakie elementy warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania dla siebie lokum w stolicy Małopolski?

Rynek nieruchomości w Krakowie

Kraków bez wątpienia stanowi wyjątkowe miejsce. To przede wszystkim piękna historia, architektura i potencjał dla jego mieszkańców. Nie dziwi więc fakt, iż zakup mieszkania w Krakowie jest marzeniem wielu osób. Spore zainteresowanie dotyczy najbardziej prestiżowych dzielnic Krakowa, choć oczywiście w tym przypadku należy również liczyć się z największym przedziałem cenowym. Jeśli mieszkanie mieści się blisko Rynku Głównego, ceny mogą sięgać nawet 8-14 tys zł za mkw.

Większa odległość od centrum sprawia, że cena nieruchomości będzie znacząco niższa. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą więc na przykład Bronowice, które jednak w dalszym ciągu są obszarem dobrze skomunikowanym z centrum Krakowa, dlatego też cieszą się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów. Na atrakcyjne ceny liczyć można także w Nowej Hucie, Bieżanowie lub Kurdwanowie.

Z uwagi na fakt, iż stolica Małopolski jest także jednym z większych ośrodków akademickich, znaczące zyski osiągać można między innymi z najmu dużego mieszkania podzielonego na pokoje na studentów. Dla młodych osób szczególnie atrakcyjna może być dzielnica Stare Miasto. Nieruchomość blisko miasta i jego wszelkich udogodnień, znacząco podnosi komfort życia młodych osób i dlatego spotyka się z ich aprobatą. Zakup mieszkania pod wynajem może być znacznie lepszą inwestycją od przynoszących niewielkie zyski lokat.

Mieszkania na sprzedaż – co wziąć pod uwagę?

Oferty mieszkań w Krakowie są bardzo zróżnicowane. W głównej mierze należy wziąć pod uwagę własne oczekiwania i preferencje. Ważna jest między innymi lokalizacja. Stare Miasto jest najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie życie nocne. To właśnie tutaj odbywa się większość wydarzeń kulturalnych oraz imprez.

Dla młodych osób, poszukujących atrakcyjnych cenowo nieruchomości, sprawdzi się Ruczaj, Czyżyny lub też Prądnik Czerwony. Rodziny z dziećmi mogą wybrać natomiast Nową Hutę oraz Zwierzyniec, gdzie znajdą sporo zieleni oraz ciszę. Mieszkanie położone w dobrej lokalizacji, z łatwym dojazdem do centrum miasta, zagwarantuje wysoki komfort jego mieszkańcom.

Zainteresowaniem cieszą się także nieruchomości na zamkniętym osiedlu, które zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa. Rynek mieszkaniowy zawiera zarówno propozycje z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Każde z tych rozwiązań cechuje się określonymi zaletami oraz wadami. Nieruchomość z rynku pierwotnego można wykończyć wedle własnego gustu, niewielkie są także czynsze.

Nowe mieszkanie ma także pewne wady. Ich oferta jest ograniczona, natomiast wiele inwestycji znajduje się poza centrum miasta. Do mieszkania z rynku wtórnego wprowadzić można się w zasadzie od razu. Liczyć można także na lepszą infrastrukturę wokół budynku. Minusem jest zwykle deficyt miejsc parkingowych, czasem zdarza się także konieczność wykonania dość kosztownego remontu.

Podejmując decyzję o wyborze wymarzonego lokalu, należy również określić interesujący nas metraż, liczbę pomieszczeń, kondygnację oraz wystrój. Mieszkania Kraków dostępne są zarówno w internecie, jak i ofercie biur nieruchomości. Z całą pewnością każdy będzie w stanie znaleźć wśród propozycji rozwiązanie idealne dla siebie.

bujko doktor lekarz śmierć ojca covid-19 powikłania szczepienia fake news

Polski lekarz namawiał ojca na szczepienie. Tragiczny koniec. „Nie uwierzył mi…”

andrzej bizoń nie żyje

Sławomir Nowak nie żyje! „Rodzinie i bliskim wyrazy współczucia”