w ,

Ostre słowa Gowina o liderach PiS. Mówił o zniszczeniu i zamachu

Tak mocnych słów Jarosław Gowin jeszcze wobec byłych koalicjantów nie użył. Pełną treść zamieszczono na stronie internetowej Porozumienia.

gowin kaczyński wojna pis ostre słowa list gowina porozumienie
Fot. YouTube (screen)

Jarosław Gowin napisał ostry list do działaczy Porozumienia. Pojawiła się w nim informacja o potrzebie powstania szerokiej centroprawicy, ponieważ PiS zamienia się w partię o lewicowych zapędach. Zaatakował przy okazja prezesa Jarosława Kaczyńskiego używając bardzo mocnych słów min. o drodze zniszczenia.

Jarosław Gowin w ostrych słowach o liderach PiS

Jarosław Gowin, szef ugrupowania Porozumienie, które opuściło Zjednoczoną Prawicę, opublikował na stronie internetowej ostry list. Nie zostawił w nim suchej nitki na liderach Prawa i Sprawiedliwości. Były minister rozwoju w mocnych słowach ocenił zarówno prezydenta Andrzeja Dudę, jak i Jarosława Kaczyńskiego.

Jestem dokładnie tam, gdzie byłem zawsze. Porozumienie jest dokładnie tam, gdzie było od swego początku. Tym, co definiuje mnie i całe nasze środowisko, jest wierność naszym politycznym przekonaniom oraz gotowość do poświęcenia stanowisk i przywilejów dla ich obrony – pisze w liście do działaczy szef Porozumienia.

Gowin skarży się w swoim przesłaniu tym, że od momentu bojkotu „wyborów kopertowych” cała Zjednoczona Prawica rozkręciła wobec jego osoby potężną kampanię hejtu i nienawiści.

„Liderzy PiS wybrali drogę zniszczenia”

Były wicepremier i minister w rządzie ZP na koniec wyraził podziękowania skierowane do wszystkich członków jego ugrupowania. Docenił ich lojalność i wsparcie w tym trudnym momencie. Gowin zapewnił też, że nadal będzie walczył o to, aby zapisy Polskiego Ładu zmieniły się. Jego zdaniem Polski Ład to gigantyczna podwyżka podatków opakowana w narrację obniżki.

Nie zabrakło gorzkich słów skierowanych do lidera PiS – Jarosława Kaczyńskiego.

POLECAMY:
Gowin wyrzucony z rządu! Ujawniono prawdziwy powód dymisji

– Liderzy PiS wybrali drogę zniszczenia naszego środowiska. Tego celu nie osiągnęli i nie osiągną. (…) Zamach na wolność mediów stawia naszą Ojczyznę, która wolność ma w swoim DNA, pod pręgierzem szerokiego oburzenia międzynarodowego. Konflikt z Unią Europejską rozlewa się na kolejne pola i grozi wstrzymaniem środków pozwalających funkcjonować naszym samorządom – ostrzega polityk Porozumienia.

Źródło: Porozumienie / strona oficjalna

wirus ebola who epidemia wybrzeże kości słoniowej

Powróciło śmiertelne zagrożenie. WHO: „Jesteśmy skrajnie zaniepokojeni”

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

Andrzej Duda podpisał ważny dokument. Wojsko postawione w stan gotowości