w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA!

Andrzej Duda podpisał ważny dokument. Wojsko postawione w stan gotowości

Żołnierze zostali postawieni w stan gotowości. Wystarczył jeden podpis prezydenta. Decyzja głowy państwa została właśnie podjęta.

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

Andrzej Duda po długim namyśle podjął jedną z ważniejszych decyzji w trakcie drugiej kadencji. Podpis pod odpowiednim dokumentem został właśnie złożony. Nasza armia jest już zwarta i gotowa. Czeka na dalsze rozkazy.

Jest decyzja Andrzeja Dudy. Polscy żołnierze polecą do Afganistanu

Decyzja właśnie zapadła. Podpis prezydenta Andrzeja Dudy znalazł się już na niezbędnych dokumentach i wojsko ma już zielone światło, by rozpocząć działania. Polski kontyngent wojskowy w liczbie nie większej niż 100 osób, przetransportowany zostanie na terem Afganistanu. Na nasze działania na tym terenie pozwolili również wojskowi z USA.

Przed naszymi żołnierzami trudna operacja, bowiem przeprowadzać będą loty ewakuacyjne na terenie przejętym przez terrorystów. Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego na szczęście nie będą podejmowali żadnej walki z Talibami. Chodzi jedynie o pomoc. O podpis prezydenta pod decyzją wnioskował sam premier Morawiecki.

Prezydent Andrzej Duda, w porozumieniu z rządem, postanowił dziś o skierowaniu do Afganistanu stu polskich żołnierzy mających zabezpieczyć ewakuację obywateli polskich oraz innych państw. W okresie od dnia 18 sierpnia 2021 r. do dnia 16 września 2021 r. zostanie użyty Polski Kontyngent Wojskowy, o liczebności do 100 żołnierzy, w Islamskiej Republice Afganistanu. Użycie kontyngentu nie ma charakteru bojowego – poinformował poprzez Polską Agencję Prasową szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Kryzys w Afganistanie. Talibowie przejęli kraj

W ostatnich dniach doszło do nagłego przejęcia władzy przez Talibów. Wojska USA na wniosek prezydenta USA Joe Bidena wycofały się porzucając wartościowy sprzęt. Wszystko dostało się w ręce terrorystów.

POLECAMY:
Andrzej Duda podpisał ustawę na peronie. Opozycja atakuje

Wszystkie ewakuacyjne przeloty muszą wciąż uzyskiwać zezwolenie od Departamentu Obrony. Przed naszą armią trudne wyzwanie, bo lotniska w Kabulu nie są dobrze wyposażone. Lądowanie odbywa się w oparciu tylko i wyłącznie o radary. Nie ma tam wież kontroli lotów.

Źródło: Na podstawie depeszy PAP

gowin kaczyński wojna pis ostre słowa list gowina porozumienie

Ostre słowa Gowina o liderach PiS. Mówił o zniszczeniu i zamachu

krawczyk życie jak wino książka parkinson choroba śmierć bo jesteś ty parostatek

Żona Krawczyka ujawnia, na co chorował artysta. „Wylewam wiadra łez”