w ,

Czarny dzień dla kina. Zmarł wybitny aktor. Znali go niemal wszyscy

To prawdziwa tragedia dla kinowego świata. Zmarł wybitny aktor, którego mało kto nie znał. Jego osobe utożsamiało się z wielką elegancją oraz indywidualnym stylem.

Nie żyje znany i ceniony francuski aktor. Zmarł w wieku 88 lat. Kim jest? To Jean-Paul Belmondo. Smutną informację o śmierci tego wybitnego artysty podała agencja AFP. Aktor ten to klasa i styl same w sobie. Będzie nam go mocno brakowało.

Jean-Paul Belmondo nie żyje. Aktor miał 88 lat

Belmondo mieliśmy okazję podziwiać w wielu fantastycznych produkcjach filmowych, do których należy zaliczyć m.in. „Do utraty tchu” oraz „Szpicel”. Artysta do ostatnich dni był ikoną elegancji oraz stylu. Tragiczną wieść o zgonie aktora przekazał mediom pełnomocnik prawny Michel Godest Monday, a następnie światowe agencje.

Ostatnie niepokojące informacje o aktorze pojawiły się pod koniec sierpnia. Wówczas dowiedzieliśmy się, że gwiazda francuskiego kina doświadczyła udaru mózgu. Niestety stan artysty nie poprawił się. Belmondo był skrajnie wyczerpany. Zmarł nagle, ale bez bólu.

Debiutował w wieku 23 lat, nakręcił ponad 80 filmów

Belmondo miał 23 lata, gdy zadebiutował na wielkim ekranie. W 1949 roku rozpoczęła się też jego sportowa, konkretnie bokserska kariera. Stanął do walki w ringu zaledwie dwa razy.

Nagrodzony Złotym Lwem na Festiwalu w Wenecji za wszystkie swoje aktorskie osiągnięcia, których nie było mało. W sumie nakręcił ponad 80 filmów. Był kawalerem Legii Honorowej.

Źródło: Twitter, AFP

tomasz knapik nie żyje przyczyny śmierci lektor

Tomasz Knapik nie żyje. Wzruszające pożegnanie syna na Facebooku

strajk w zus wypłaty emerytur rent co z 500 plus czternasta emerytura zwiazek zawodowy

Niepokojące wieści z ZUS! Wypłaty emerytur, rent i „czternastek” zagrożone