w ,

Tomasz Knapik nie żyje. Wzruszające pożegnanie syna na Facebooku

– Kochani, Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata – napisał dziennikarz i syn najbardziej znanego w Polsce lektora radiowego i telewizyjnego.

tomasz knapik nie żyje przyczyny śmierci lektor
Fot. Facebook

Tomasz Knapik nie żyje. To chyba najbardziej znany i ceniony polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Miał 78 lat. Aż trudno sobie wyobrazić, ile każdy Polak widział filmów, które kończyły się słowami „Czytał Tomasz Knapik”.

Tomasz Knapik nie żyje. Legenda mikrofonu. Miał 78 lat

Kochani, Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety. Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy – napisał jego syn Maciej Knapik na Facebooku.

Dziennikarz TVN24 Maciej Knapik i prywatnie syn zmarłego poinformował też, że informacje dotyczące pogrzebu znanego lektora pojawią się wkrótce. Tembr głosu, jakim dysponował lektor, sprawiał, że sprawdzał się idealnie w czytaniu zarówno reklam, czołówek, ale i innych form. „Mówiłeś coś? Nie, film oglądam” – brzmiał słynny żart dotyczący jego głosu, który był słyszalny niemal w każdy domu.

Ten głos po prostu mam. Używam go jak ręki – powiedział kiedyś w wywiadzie dla gazeta.pl weekend.gazeta.pl. Szczególnie upodobał sobie filmy sensacyjne i akcji. Jego ulubionym bohaterem był grany przez Chucka Norrisa Walker w serialu „Strażnik Teksasu„.

„Czytał Tomasz Knapik”, czyli najbardziej rozpoznawalny głos w Polsce

Tomasz Knapik miał jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Użyczał go w radiu i telewizji od ponad 60 lat. Nie ma w Polsce osób, które by go nie kojarzyły. Od pewnego czasu jego głos można było również usłyszeć w warszawskiej komunikacji miejskiej.

Czytał Tomasz Knapik” mieliśmy przyjemność słyszeć na zakończenie wielu filmów. To między innymi „Doktor Żywago”, „Dwunastu gniewnych ludzi”, pierwsze trzy części „Gwiezdnych wojen”, „Terminator”, „Pamięć absolutna”, „Dwunastu gniewnych ludzi” czy „Nagi instynkt”. A to zaledwie niewielka część filmów z jego głosem.

Prywatnie Tomasz Knapik był doktorem i inżynierem. Z wykształcenia elektrotechnik. Wykładał na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Był również promotorem ponad 200 prac inżynierskich i magisterskich.

Knapik był nie tylko wybitnym fachowcem w swoim fachu. Barwa jego głosu spowodowała, że milionom Polaków dane było obcować z kulturę masową. Prywatnie był to przede wszystkim wspaniały, ciepły i rodzinny człowiek.

Źródło: Facebook, Onet

start elvis presley wygląd w wieku 86 lat

Jak wyglądałby Elvis Presley w wieku 86 lat? Komputer odtworzył jego portret

Czarny dzień dla kina. Zmarł wybitny aktor. Znali go niemal wszyscy