w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF OMGOMG

Niepokojące wieści z ZUS! Wypłaty emerytur, rent i „czternastek” zagrożone

Emocje w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych sięgają zenitu. Związkowcy domagają się ogromnych podwyżek i grożą wstrzymaniem wypłat świadczeń Polakom.

strajk w zus wypłaty emerytur rent co z 500 plus czternasta emerytura zwiazek zawodowy
Sytuacja w ZUS staje się coraz bardziej napięta. Związkowa Alternatywa ma jasne żądania – i grozi, że ich niespełnienie poskutkuje strajkiem. A to oznacza, że ZUS wstrzyma wypłatę emerytur, rent i pozostałych świadczeń. 

Strajk w ZUS. Pracownicy grożą wstrzymaniem wypłat

Emocje w ZUS rosną z każdym dniem, a sytuacja jest bardziej niż napięta. Wszystkim puszczają nerwy. Pracownicy instytucji stwierdzili, że pracują po 12 godzin dziennie i nie zawsze są dobrze traktowani. Jednak nie to jest najgorsze, tylko to, ile dostają wynagrodzenia. Twierdzą, że to zdecydowanie za mało (często średnia krajowa).

W ZUS-ie powołano do życia Związek Zawodowy „Związkowa Alternatywa” zrzeszający protestujących pracowników. Czego chcą? Przede wszystkim drastycznej podwyżki swoich pensji aż o tysiąc złotych netto. Ale na tym nie koniec, bo nie chcą już wypracowywać nadgodzin i oczekują przyznania im dodatkowych płatnych dni wolnych od pracy dla tych, których obowiązki polegają na bieżącej obsłudze petentów.

To, czego oczekują pracownicy zrzeszeni w związku, jest raczej nie do spełnienia. Ich postulaty są po prostu zbyt wygórowane głównie jeśli chodzi o kwotę podwyżki.

Związkowcy grożą poważnymi konsekwencjami. Odczują to emeryci i renciści

ZUS nie spełni prawdopodobnie postulatów, ale związkowcy nie poddają się i grożą, że jeśli nie uda się nic ugrać, przestaną robić przelewy emerytom i rencistom. Grożą strajkiem na całego. Członek nowej organizacji związkowej Piotr Szumlewicz w rozmowie z „Super Expressem” stawia sprawę jasno, że grozi nam paraliż instytucji i państwa.

Jego zdaniem strajk będzie polegał na tym, że ZUS wstrzyma wszelkich świadczeń, w tym emerytur i rent. Pracownicy są zdeterminowani i zdają sobie też sprawę, jak ważną instytucją dla życia Polaków jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Strajk może też ostatecznie skutkować przesunięciem ważnych dla seniorów terminów. Osoby starsze z niecierpliwości oczekują przelewu w ramach tzw. 14. emerytury (potocznie zwaną „czternastką”). Jeśli nie dostaną jej na czas, odbije się to na wizerunku polityków, którzy świadczenie obiecali im w świetle kamer.

POLECAMY:
14. emerytura po raz ostatni w 2021? Napływają złe informacje dla seniorów

Protest uderzy też w firmy? „Jest jak najbardziej realny”

Jest jeszcze jeden kluczowy aspekt. Strajk może spowodować, że w momencie nadejścia kolejnej fali koronawirusa jesienią, rząd prawdopodobnie będzie musiał uruchomić kolejną wersję tarczy antykryzysowej (jeśli zdecyduje się na lockdown). Nie wiadomo zatem, czy również i te przelewy wyjdą na czas, gdyby wybuchł prawdziwy protest.

Protest jest jak najbardziej realny. Tak zła i napięta sytuacja w ZUS-ie jeszcze nigdy nie była. Płace są bardzo niskie, (…) a praca jest męcząca, wymagająca i żąda się od nas brania nadgodzin – twierdzi w rozmowie z portalem Money.pl Monika Ditmar, sekretarz zarządu głównego nowego związku zawodowego. Póki co nadal nie znamy stanowiska rządu w tej sprawie.

Źródło: se.pl, money.pl

Czarny dzień dla kina. Zmarł wybitny aktor. Znali go niemal wszyscy

polski ład emerytury tabela wynagrodzeń składka zdrowotna kalkulator

Polski Ład. Zle wieści dla pracowników na etatach. Właśnie ujawniono…