w

WTFWTF

Dziwna „zabawa” dzieci z psem niemal doprowadziła do jego śmierci

Ta zabawa dzieci z psem mogła skończyć się dla niego tragicznie. Na szczęście udało się go w porę uratować.

pies w kleju uratowany
© He’Art of Rescue / Facebook

To wyjątkowo okropne, co przydarzyło się Pascalowi – małemu psu. Całe szczęście, że wszystko skończyło się dla niego dobrze. Niech ta historia będzie przestrogą dla wszystkich, którzy mają dzieci i domowe zwierzęta. Nie trzeba wiele, by stała się tragedia.

Pies wysmarowany klejem. Cudem uniknął śmierci

Czy można być bardziej podłym wobec kochających nas zwierząt? To kolejna smutna historia czworonoga, który z powodu głupoty musiał cierpieć. Na szczęście zawsze w pobliżu znajdą się ludzie, którzy w porę zareagują i wszystko kończy się dobrze. Tak było też w tym przypadku.

To dzięki ludziom kochającym zwierzęta bezgranicznie udało się uratować Pascala, małego psa, który na długo zapamięta zabawę z dziećmi. To wyjątkowa historia, która nie tylko wzruszy, ale i będzie przestrogą dla rodziców, którzy chcą kupić psa dziecku.

Małemu Pascalowi przytrafiło się prawdziwe nieszczęście. Wszystko z powodu dzieci, które w trakcie zabawy z czworonogiem wpadły na wyjątkowo głupi pomysł. Psa znaleziono niemal całego pokrytego klejem. Nic się nie dało zrobić z jego sierścią, do której przy okazji przykleiło się wszystko, co tylko było w pobliżu.

Pies wysmarowany klejem. Cudem uniknął śmierci

Okazało się, że substancji było tak dużo i stwardniała ona tak mocno, że życie psa było poważnie zagrożone. Istniała bowiem możliwość zatrzymania krążenia, a potem po prostu śmierć. W porę udało się uratować Pascala i to dosłownie w ostatniej chwili. Gdy zdjęto wszystko, co na nim wisiało, pozostała tylko czerwona goła skóra.

Pascal był tak obklejony i twardy, że nie potrafił nawet wykonać jakiegokolwiek ruchu. Usunięcie substancji trwało cały dzień. Razem z sierścią i jego skórą stanowiła barierę nawet dla narzędzi weterynarza.

pies klej zabawa
© He’Art of Rescue / Facebook

Do tego smutnego wydarzenia doszło na początku 2021 r., ale dopiero teraz o tym napisano szerzej w mediach. Pascal wyzdrowiał i ma już nowy, kochający dom, gdzie nic mu już podobnego nie zagraża. Dziś radosny pies zapomina, co go spotkało i z radością biega po plaży.

Cudowne chwile. Po tym wszystkim, co przeszedł, pies spędza weekend z rodziną na plaży w Hiszpanii. Fantastyczny widok – czytamy na facebookowym profilu schroniska dla zwierząt, które uratowało czworonoga.

świadome zakażenie covid więzienie nowe przepisy ziobro

Do więzienia za zakażanie innych koronawirusem? Ziobro zmienia przepisy

andrzej grabowski zdrowie operacja zmniejszenia żołądka dieta schudł

Złe wieści o stanie zdrowia Andrzeja Grabowskiego. Przeszedł operację