w ,

Czołowy polityk PiS zakażony koronawirusem. Przez wiele godzin siedział obok prezesa

Jeden z kluczowych polityków Prawa i Sprawiedliwości złapał koronawirusa. W trakcie ostatniego posiedzenia Sejmu przez kilka godzin siedział ramię w ramię z prezesem Kaczyńskim.

Jak nieoficjalnie poinformowali dziennikarze stacji RMF FM, wicemarszałek Ryszard Terlecki wykonał test na obecność koronawirusa. Wyszedł pozytywny. Tego samego dnia przez wiele godzin rozmawiał z prezesem Kaczyńskim i siedział obok niego w Sejmie.

Ryszard Terlecki zakażony koronawirusem

Dziennikarze stacji radiowej RMF FM ujawnili, że tuż przed ostatnim posiedzeniem Sejmu, wicemarszałek Ryszard Terlecki był zakażony koronawirusem. Dowiedział się o tym wykonując rutynowy test, jakiemu poddają się politycy. Następnie przez wiele godzin siedział obok Jarosława Kaczyńskiego, przez co naraził go na zakażenie.

Od momentu, gdy w mediach pojawiła się informacja o tym, że Terlecki ma koronawirusa, w partii zapanował wielki strach. Wicemarszalek tego dnia, już mając w sobie wirusa, rozmawiał z wieloma posłami, spotykał się z nimi, witał, ale siedział też przez wiele godzin w trakcie obrad ramię w ramię z Jarosławem Kaczyńskim.

W partii atmosfera strachu. Chodzi o zdrowie prezesa

W Prawie i Sprawiedliwości wyczuwalna jest atmosfera strachu. Wszyscy boją się o zdrowie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który miał bezpośredni kontakt z zakażonym Ryszardem Terleckim i był wystawiony na duże ryzyko. Zakażenie wicemarszałka Terleckiego mimo wszystko nie wpłynie na prowadzenie obrad parlamentu.

Zauważono sporą nerwowość u Elżbiety Witek, która nagle w nerwach wykluczała kolejnych posłów za brak maseczek w trakcie posiedzenia. Strach potęguje fakt, że czwarta fala jeszcze się na dobre nie rozkręciła, a szpitale znów odczuwają napór zakażonych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych niemal 17 tys. przypadkach zakażeń. Zmarły też 282 osoby. Wiadomo jednak, że żadnego lockdownu ani restrykcji nie będzie. Ministerstwo Zdrowia ani sam premier Morawiecki nie zaryzykują wprowadzania ograniczeń, bo – jak pisały wielokrotnie media – boją się negatywnej reakcji społecznej.

Źródło: RMF FM

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Andrzej Duda przyklepał historyczną podwyżkę podatków. Najwięcej stracą najbiedniejsi

kamil durczok przyczyny śmierci choroba rak

Ostatnie zdjęcie Kamila Durczoka przed śmiercią. „Jest nam tak bardzo przykro”