w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Kaczyński grozi. Niebawem zapadną twarde decyzje. „Rygorystyczne kroki…”

Szef Prawa i Sprawiedliwości otwiera nowy front. Na celownik chce wziąć ludzi, którzy nie chcą się szczepić przeciwko COVID-19.

kaczyński twarde decyzje antyszczepionkowcy restrykcje obostrzenia szczepienia obowiązkowe dla kogo
Fot. YouTube / Janusz Jaskółka (screen)

Po fiasku Narodowego Programu Szczepień rząd przechodzi do kolejnego etapu walki z koronawirusem. Aby nie dopuścić do rozpętanie się kolejnej fali, nie ma zamiaru już podchodzić łagodnie do środowisk antyszczepionkowych.

Kaczyński chce zmusić Polaków do szczepień? Mocna zapowiedź działań

Nie tak dawno minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jednak będą obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup zawodowych. Teraz o krok dalej idzie szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Z jego ust padły realne groźby. Czy wprowadzi specjalny reżim sanitarny dla osób, które nie chcą się szczepić?

Jeszcze kilka miesięcy temu rządzącym przez myśl nie przeszło, by w Polsce zmuszać kogokolwiek do szczepień. Miały być one dobrowolne. Zabawa jednak się kończy. Obowiązkowe szczepienia staną się niebawem obowiązującą normą, co otwarcie już deklaruje Adam Niedzielski.

To jednak nie koniec. Prezes PiS chce iść o wiele dalej. Kaczyński chce bowiem kolejnych, o wiele dalej idących obostrzeń dla tych, którzy wciąż odmawiają szczepienia. Pytany przez dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej wyraźnie dał do zrozumienia, że niechęć do szczepień nie ma nic wspólnego z wolnością.

Osoby, które powołują się na wolność w kontekście szczepień, może nieświadomie, odwołują się do tezy, iż człowiek człowiekowi wilkiem. To skrajny egoizm. Granicą wolności są prawa innych ludzi. Nie wolno innych narażać na pozbawienie zdrowia czy życia – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

„Politycy muszą brać odpowiedzialność za trudne decyzje”

Szef partii rządzącej ponadto ogłosił, że kierowane przez niego państwo ma obowiązek chronić obywateli przed epidemią w imię wyższej konieczności. Można się spodziewać, że już za chwilę zostaną wprowadzone kolejne twarde decyzje i nie ma znaczenia, czy odbiją się one w sondażach.

Z jego deklaracji wynika wprost, że można liczyć na „wszystkie możliwe przedsięwzięcia, zarówno zachęty do szczepień, jak i bardziej rygorystyczne kroki”. To oznacza ni mniej, ni więcej, że wszystkie osoby niezaszczepione zostaną wkrótce dotknięte restrykcjami.

POLECAMY:
Nagranie z Kaczyńskim krąży po sieci! Zaszokował młodych ludzi ZOBACZ

Państwo musi robić wszystko co możliwe, aby chronić swoich obywateli przed zarazą. Politycy muszą brać odpowiedzialność za trudne decyzje i ponosić ich ryzyko. Jesteśmy w stanie w ciągu tygodnia zaszczepić 5 milionów ludzi – czytamy w rozmowie z prezesem PiS.

Źródło: PAP

tusk morawiecki pinokio protest plac zamkowy

Tusk obraził Morawieckiego! Padło mocne słowo. „To najłagodniejsze z określeń”

natalia kukulska zdrowie mąż instagram dzieci

Natalia Kukulska ujawniła przykre wieści. Chodzi o zdrowie. „Doprowadziłam się do…”