w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

To dotyczy każdego bez wyjątku. Polacy zbiednieją. „Ten wzrost musi nastąpić”

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Rząd nie ma litości. Już za kilka miesięcy Polaków czeka wielki drenaż portfeli. Podwyżka dotyczy każdego bez wyjątku.

ceny gazu ceny prądu podwyżka 1 sierpnia

Rząd się nie patyczkuje i mówi otwarcie do obywateli: Macie jeszcze jakieś pieniądze To je Wam weźmiemy. Potwierdził to oficjalnie Jacek Sasin, który zapowiada od 2022 roku gigantyczne podwyżki tego, co wszystkim jest niezbędne do życia. Dotknie to więc boleśnie cały naród.

Ceny prądu w 2022 roku. Rząd oficjalnie zapowiada wielkie podwyżki

Rachunki za prąd już teraz elektryzują i powodują, że włos staje dęba. Polacy muszą jednak szykować swoje portfele na kolejny wstrząs. Miesiąc temu nastąpiła zapowiadana podwyżka cen gazu, a za chwilę wzrośnie mocno cena za prąd. Jacek Sasin ujawnił dziennikarzom w trakcie nieoficjalnej dyskusji, że to już przesądzone.

Minister Sasin twierdzi, że obecnie spółki energetyczne radzą sobie o wiele gorzej, a stoją przed nimi wielkie wyzwania inwestycyjne. Na to złożyć się mają oczywiście wszyscy Polacy. To już pewne – w 2022 roku z jednej strony dobije nas Polski Ład (wyższa składka zdrowotna), a z drugiej drożyzna w sklepach i wysokie ceny energii, które przełożą się na dalsze wzrosty cen w trakcie codziennych zakupów. Zdaniem Jacka Sasina musi być drogo, aby było… tanio.

Spółki prawa handlowego nie mogą dokładać do swojego biznesu, muszą też inwestować, żeby w przyszłości ceny energii mogły być niższe. Nieuchronna logika jest taka, że ten wzrost musi nastąpić – stwierdził podczas rozmowy z dziennikarzami w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jeszcze jakiś czas temu premier Morawiecki zapewniał, że takich podwyżek nie będzie.

Za prąd w 2022 roku nawet o 1/3 więcej

Skoro mówimy o podwyżce, to warto zastanowić się, o ile prąd faktycznie wzrośnie. Giełdowe notowania energii elektrycznej w ostatnim roku wzrosły niemal o połowę. To oznacza, że realnie stawki za energię mogą wzrosnąć z obecnych 30 do 37 gr/kWh, czyli o niemal jedną trzecią.

Tak drogiego prądu na giełdzie energii  w Polsce do tej pory nie odnotowano. Spółki często sprzedają energię po kosztach. Warto wspomnieć, że kosztem dla nich jest samo utrzymywanie energii w gniazdku nawet wtedy, gdy z niej nie korzystamy.

Spółki energetyczne są w dosyć trudnej sytuacji dochodowej, muszą obniżać koszty działalności, żeby skala podwyżek cen energii była jak najniższa. Nie chcę jednak przewidywać tego, co zgłoszą spółki. One to obecnie jeszcze szacują – studzi emocje Jacek Sasin.

jackowski boże narodzenie 2021 nowa wizja

Jasnowidz Jackowski ma dla nas fatalne wieści. Chodzi o święta Bożego Narodzenia

witold orłowski ekonomia zadłużenie polski dług publiczny niepokojące dane

Ekonomista ujawnia tragiczne informacje. „Wszyscy będziemy to spłacać”