w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

500 plus i 14. emerytura tylko dla zaszczepionych? Pomysł budzi kontrowersje

Pomysł ten już teraz wzbudził ogromne kontrowersje. Samorządowcy jednak na tym nie poprzestają. Chcą też ostrych kar.

zakaz wychodzenia seniorów obostrzenia dla seniorów covid nowe obostrzenia dla emerytówpl zakaz dla seniorów październik 2020 zamknięcie restauracji nowe obostrzenia lokale gastronomiczne

Samorządowcy zaproponowali, aby pieniądze z programu 500 plus na każde dziecko,a także 14. emerytura wypłacana jednorazowo, dotyczyły tylko osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Pomysł ten już teraz wzbudził ogromne kontrowersje.

500 plus i 14. emerytura tylko dla zaszczepionych?

Nie tylko rząd, ale i samorządy rozmyślają, co zrobić, aby zahamować spadającą liczbę zainteresowanych szczepieniami na koronawirusa. Teraz wymyślono, aby wypłata środków z programu 500 plus objęła tylko zaszczepione dzieci.

Z kolei program, na który czekają emeryci, a z którego rząd już się wycofuje, czyli 14. emerytura, była również tylko dla seniorów, którzy przyjęli preparat. Doniesienia te potwierdzają informacje uzyskane przez reporterów Radia ZET.

Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie, ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed COVID-19 – powiedział stacji radiowej Radio ZET Marek Wójcik pełniący rolę pełnomocnika zarządu Związku Miast Polskich.

Samorządowcy chcą dodatkowo wprowadzenia kar za dezorganizowanie programu szczepień. Z kolei rząd myśli o zachętach finansowych dla samorządów w celu poprawienia statystyk.

Kolejne zachęty do szczepień nic nie dają

W Polsce nie wprowadzono żadnych dodatkowych korzyści i benefitów płynących z faktu, że ktoś się zaszczepił przeciwko COVID-19. Jednocześnie mocno spada zainteresowanie akcją szczepień. Do kolejek zapisuje się coraz mniej obywateli i istnieje duże zagrożenie, że do jesieni nie zaszczepimy nawet połowy populacji.

POLECAMY:
Polski reumatolog ujawnił prawdę o skuteczności Pfizer. "To się samo komentuje!"

Obecnie niespełna 50% Polaków zarejestrowało się na szczepienie, lub przyjęło pierwszą dawkę. Niektórzy nie przychodzą po drugą. Dlatego też w pełni zaszczepionych jest dopiero 5,2 mln osób.

Z analiz wykonanych dla Wirtualnej Polski wynika z kolei, że 33,6 proc. Polaków nie zamierza się zaszczepić się. Bardzo dużo, bo aż 65,6 proc., obawia się wystąpienia zakrzepów, 62 proc. pogorszenia samopoczucia, a 41 proc. uczuleń po przyjęciu preparatu. 34,6 proc. badanych boi się zachorowania na koronawirusa mimo szczepienia.

Dane te są bardzo niepokojące i mogą do góry nogami wywrócić cały program szczepień, co oznacza, że czwarta fala koronawirusa uderzy mocniej.

Źródło: Radio ZET

pomysł na prezent oryginalny niezapomniany

Idealny pomysł na niezapomniany prezent? Kilka ciekawych inspiracji

rozenek górniak instagram trzecia dawka kłótnia

Górniak zaatakowała Rozenek! Poszło o szczepionkę. „Ty publicznie, to i ja publicznie”